Szukaj

Kamil Stoch nie zdobył olimpijskiego medalu przez... sędziego z Polski!? Polak wyższe noty otrzymał od sędziego z Niemiec i Słowenii! [FOTO]

11-02-2018 15:23
Kamil Stoch Fot. BIAŁO-CZERWONI / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Nie milkną echa po wczorajszym olimpijskim konkursie na skoczni normalnej Pjongczangu. Większość komentatorów jest zgodna, że zawody były loterią, a ostatecznie wyniki nie były sprawiedliwe.

Niedosyt wśród polskich kibiców pozostawia brak medali dla naszych skoczków narciarskich, zwłaszcza, że dwóch z nich zajęło miejsca tuż za podium – Kamil Stoch był 4, a Stefan Hula 5.

Polscy skoczkowie z pewnością byli w dobrej formie. Udowodniła to pierwsza seria, po której prowadził Stefan Hula, a tuż zanim uplasował się Kamil Stoch.

Wielkie rozczarowanie i zdziwienie przyniosły wyniki w drugiej serii. Na wyniki poszczególnych zawodników bez wątpienia wpływ miały zmiennie warunku pogodowe, ale nie bez znaczenia były oceny sędziów.

Koniecznie przeczytaj: Wzruszająca chwile w Pjongczangu. Kamil Stoch odebrał złoty medal. Na igrzyskach po raz pierwszy zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego [foto+wideo]

Czytaj też: Kamil Stoch został zapytany przez dziennikarzy o swoją wiarę. Polski mistrz w pięknych słowach odpowiedział na zarzuty „urażonych” ateistów [wideo]

Po finałowej serii Stefan Hula, mimo iż oddał dobry skok, który powinien dać mu medal, przez punkty odjęte za wiatr spadł aż na 5 pozycję. Z kolei Kamil Stoch skakał w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych. Polski skoczek zajął 4 miejsce, a do medalu zabrakło mu… 0,4 punktu. Okazuje się, że decydująca była m.in. ocena sędziego z… Polski. Gdyby arbiter z naszego kraju zamiast 18,5 wystawił Stochowi notę 19.00 (tak jak zrobili to sędziowie z Niemiec i ze Słowenii), Polak zdobyłby olimpijski brąz.

Jestem rozczarowany trochę, bardzo mi żal. Zabrakło dosłownie odrobinkę, ale też mam świadomość, że świat się nie skończył. Przed nami wciąż jeszcze dwa konkursy. To co się dziś działo to już historia, której nie zmienię – skomentował po zawodach Kami Stoch.

Polski skoczek nie mógł też uwierzyć, że aż tyle punktów odjęte Stefanowi Huli.

Byłem pewny, że Stefan sięgnie po srebro. Nie wiem jak te punkty zostały policzone, bo nie miał aż tak korzystnych warunków. Na temat słuszności przeprowadzenia zawodów w taką pogodę i postawy sędziów nie będę się wypowiadał. Nie zmienię tego i nie chcę o tym dyskutować – mówił.

Warto przeczytać: Historyczne zwycięstwo Polaków w konkursie drużynowym w Zakopanem. Kamil Stoch pobił rekord skoczni [WIDEO]

Podziel się