Szukaj

Kontrowersyjny występ niemieckiej łyżwiarki. Wybrała podkład muzyczny jednoznacznie kojarzący się z... Holocaustem [wideo]

24-02-2018 13:00
Niemiecka łyżwiarka zatańczyła do utworu z Listy Schindlera Fot. nieznane / You Tube/Twitter / screen
Podziel się

Niemiecka łyżwiarka figurowa Nicole Schott stała się sławna za sprawą swojego występu na igrzyskach olimpijskich. Niestety nie z powodów sportowych.

Choć Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu już się zakończyły, nie milkną komentarze dotyczące tej imprezy, a zwłaszcza jej kontrowersyjnych akcentów. Należy do nich niewątpliwie finałowy występ niemieckiej łyżwiarki figurowej Nicole Schott. Pod względem sportowym było to wydarzenie praktycznie niezauważalne, reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów zajęła bowiem osiemnaste miejsce w rywalizacji pań. Kontrowersje wzbudził wybór podkładu muzycznego.

Koniecznie przeczytaj: „Gazeta Wyborcza” załamie się. Oto, co zrobiła Polka w klipie promującym zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu [WIDEO]

Czytaj też: Udało się! W końcu mamy medal! Kamil Stoch wygrał konkurs w Pjongczang i został mistrzem olimpijskim [wideo]

Nicole Schott postanowiła zatańczyć do utworu Johna Williamsa będącego fragmentem ścieżki dźwiękowej filmu Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Muzyka ta odbiorcom na całym świecie kojarzy się jednoznacznie z tragicznym losem Żydów w czasie Holocaustu.

Oburzenie internautów z całego świata pojawiło się już w trakcie występu Niemki. Na Twitterze można było przeczytać wezwania do jego natychmiastowego przerwania. Wkrótce do anonimowych internautów dołączyły największe media światowe.

Wygrała złoto w konkurencji braku poczucia dobrego smaku

- napisał NY Daily News.

Totalny brak wyczucia. W ten sposób zawodniczka, która nie miała szans na zdobycie sławy światowej dzięki wynikowi sportowemu, zdobyła ją w sposób, którego chyba sobie nie życzyła

- podsumował „The Sun”.

Warto jednak zaznaczyć, że Nicole Schott nie była pierwszą łyżwiarką tańczącą do tego utworu. W 1994 r., aczkolwiek na zawodach mniejszej rangi, uczyniła to słynna Katarina Witt, natomiast na IO w Sochi w 2014 r. Rosjanka Julija Lipnicka.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński o zrzucaniu na Polskę współodpowiedzialności za Holocaust: „Prawda nie obroni się sama”

Podziel się