Szukaj

Dantejskie sceny podczas meczu Ligi Europy. Zakrwawiony sędzia trafił do szpitala [wideo]

13-08-2018 19:23
Sędzia ranny podczas meczu Ligi Europy Fot. GRZ VLOGGER / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Do mrożącej krew w żyłach sceny doszło podczas niedawnego spotkania Sturm Graz i AEK Larnaka rozgrywanego w ramach eliminacji do Ligi Europy. W 78 minucie tego meczu sędzia liniowy został trafiony butelką w głowę. Ranny arbiter został przewieziony do szpitala.

Pomimo tego, iż mecz nie został przerwany, to eksperci nie mają wątpliwości, że organy dyscyplinarne UEFA nałożą bardzo dotkliwą karę. Jeden ze scenariuszy zakłada nawet, że Sturm Graz może zostać wykluczony z europejskich pucharów aż na kilka sezonów.

Austriacki klub wydał również oświadczenie, w którym przeprosił za ten incydent:

Takie zachowanie jest całkowicie niedopuszczalne. To niszczy reputację futbolu i naszego klubu. Przykro nam, że dzisiaj zawiedliśmy wielu kibiców. Życzymy sędziemu wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia.

Koniecznie przeczytaj: Reprezentant Niemiec brutalnie sfaulował przeciwnika. Sędzia nie wyciągnął żadnych konsekwencji [wideo+foto]

Czytaj też: UK: Angielska Liga Obrony zorganizowała protest przeciwko budowie meczetu. Tak odpowiedzieli muzułmanie i lewica [wideo]

Jak informują media, jeszcze w trakcie meczu udało się zidentyfikować pseudokibica. Natychmiast został zatrzymany przez policję i obecnie przebywa w areszcie.

Warto przeczytać: Polski biegacz podsumował tegoroczną rywalizację w Mistrzostwach Europy: „Robią się mistrzostwa Afryki”

Podziel się