Szukaj

Polski dziennikarz ujawnił prawdę o zachowaniu Rosjan wobec polskich kibiców. „Wbrew stereotypom traktują nas jak braci”

22-06-2018 16:27
Polscy kibice Fot. Kibice.net / Facebook.com
Podziel się

Tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej trwają w najlepsze. W związku z tym wydarzeniem do Rosji zjechało wielu fanów z całego świata. W tym miejscu nie mogło zabraknąć także polskich kibiców dzielnie wspierających podopiecznych trenera Adama Nawałki. Jak się okazuje, nasi rodacy, wbrew stereotypom i politycznym sporom, mogą liczyć na gościnność i duże wsparcie ze strony zwykłych Rosjan.

Jak poinformował polski dziennikarz Mateusz Żelazny, współpracujący obecnie m.in. z „Przeglądem Sportowym”, Rosjanie niezwykle pozytywnie i ciepło reaguje na grupy polskich kibiców noszących nasze flagi. W swoim tweecie podkreślił, że sam osobiście doświadczył niezwykłej troski i gościnności ze strony obywateli tego kraju, którzy zapewniali, iż wbrew politycznemu konfliktowi i znanym stereotypom, szanują Polaków i traktują jak swoich braci:  

Koniecznie przeczytaj: Polska reprezentacja już w Polsce. Na lotnisku w Warszawie piłkarzy przywitali kibice [wideo]

Czytaj też: Meksykański kibic nie mógł pojechać na Mistrzostwa Świata w Rosji. Jego przyjaciele zabrali ze sobą jego podobiznę [wideo+foto]

Chodzę po Moskwie owiniety w polską flagę. Dziś łącznie zaczepiło mnie już chyba z 30 Rosjan. Również takich, jakbyśmy to powiedzieli, sebików.Wszyscy po to, żeby mi powiedzieć że mają gdzieś politykę, że Polacy to bracia i żeby spytać czy dobrze się tu czuje lub czegoś mi trzeba.

Warto przeczytać: Francja przegrała z religią pokoju. Dużych stref kibica podczas Mistrzostw Świata nie będzie – powodem zagrożenie atakiem

Podziel się