Szukaj

Polski dziennikarz ujawnił prawdę o zachowaniu Rosjan wobec polskich kibiców. „Wbrew stereotypom traktują nas jak braci”

22-06-2018 16:27
Polscy kibice Fot. Kibice.net / Facebook.com
Podziel się

Tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej trwają w najlepsze. W związku z tym wydarzeniem do Rosji zjechało wielu fanów z całego świata. W tym miejscu nie mogło zabraknąć także polskich kibiców dzielnie wspierających podopiecznych trenera Adama Nawałki. Jak się okazuje, nasi rodacy, wbrew stereotypom i politycznym sporom, mogą liczyć na gościnność i duże wsparcie ze strony zwykłych Rosjan.

Jak poinformował polski dziennikarz Mateusz Żelazny, współpracujący obecnie m.in. z „Przeglądem Sportowym”, Rosjanie niezwykle pozytywnie i ciepło reaguje na grupy polskich kibiców noszących nasze flagi. W swoim tweecie podkreślił, że sam osobiście doświadczył niezwykłej troski i gościnności ze strony obywateli tego kraju, którzy zapewniali, iż wbrew politycznemu konfliktowi i znanym stereotypom, szanują Polaków i traktują jak swoich braci:  

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Czytaj też: Co można zrobić ze zniszczoną polską flagą? Na pewno nie wyrzucić na śmietnik

Chodzę po Moskwie owiniety w polską flagę. Dziś łącznie zaczepiło mnie już chyba z 30 Rosjan. Również takich, jakbyśmy to powiedzieli, sebików.Wszyscy po to, żeby mi powiedzieć że mają gdzieś politykę, że Polacy to bracia i żeby spytać czy dobrze się tu czuje lub czegoś mi trzeba.

Warto przeczytać: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Podziel się