Szukaj

Gigantyczna sensacja mundialu. Rosja pokonała Hiszpanię. Emocjonująca seria rzutów karnych [wideo]

01-07-2018 21:59
Rosja, Hiszpania, mundial Fot. FIFA TV / You Tube / screen YouTube
Podziel się

70 w rankingu FIFA Rosja pokonała sklasyfikowaną na 10 pozycji Hiszpanię. Zwycięstwo drużyny Stanisława Czerczesowa to prawdziwa sensacja mundialu.

Pierwsze minuty spotkania to przewaga Hiszpanów, którzy wykorzystali szybko błąd gospodarzy. Rosjanin Jurij Żyrkow sfaulował, w wyniku czego byli mistrzowie świata otrzymali rzut wolny w prezencie. Po przepychance w polu karnym gola samobójczego w 11 minucie zaliczył Siergiej Ignaszewicz.

Koniecznie przeczytaj: Rosja zbroi talibów za plecami Amerykanów?

Czytaj też: Norwegia broni się przed imigrantami. Buduje płot na granicy z Rosją

Hiszpanie zadowoleni z prowadzenia w dalszej części spotkania wyraźnie zwolnili, tak jakby do końca chcieli tylko bronić wyniku i czerpać satysfakcję z wymiany podań. Jak obliczyli spece od statystyk, w pierwszej połowie Hiszpanie wymienili między sobą aż 438 podań, co ostatni raz na mundialu zdarzyło się w... 1966 roku. Mecz zaczynał być wyjątkowo nudny.

Taka strategia w drugiej połowie spotkania zemściła się. Artiom Dziuba swoim dośrodkowaniem trafił w rękę Gerarda Pigue. Sędzia podyktował rzut karny, którego Rosjanie wykorzystali, doprowadzając do remisu.

Hiszpanie nie zdołali już strzelić kolejnego gola do końca drugiej połowy, jak i w dogrywce. Rosjanie robili wszystko, aby obronić wynik i doprowadzić do rzutów karnych. I to im się udało.

Wtedy o wszystkim zadecydowała świetna dyspozycja rosyjskiego bramkarza. Igor Akinfiejew obronił aż dwa rzuty karne, zapewniając Rosjanom awans do ćwierćfinałów.

Skrót meczu poniżej:

Warto przeczytać: Rosja chce sankcji wobec Polski za burzenie komunistycznych pomników

Podziel się