Szukaj

Cristiano Ronaldo przechodzi do Juventusu Turyn. Real Madryt opublikował oficjalne oświadczenie

10-07-2018 19:13
Cristiano Ronaldo Fot. Cristiano Ronaldo / Facebook.com
Podziel się

Jak poinformował Real Madryt, Cristiano Ronaldo zostanie zawodnikiem Juventusu Turyn. Klub potwierdził również, że obydwa zespoły uzgodniły warunki transferu. Z medialnych doniesień wynika, że piłkarz będzie kosztował 105 mln euro.

W wydanym oświadczeniu Real Madryt podziękował piłkarzowi za owocną współpracę i osiągane sukcesy:

Real Madryt informuje, że zgodnie z wolą i na prośbę Cristiano Ronaldo, klub wyraził zgodę na transfer do Juventusu. Chcemy wyrazić wdzięczność i podziękować Ronaldo, który udowodnia, że jest najlepszym graczem na świecie. Odcisnął na klubie swoje piętno w czasach, które są dla Realu jednymi z najlepszych w jego historii ciągu 9 lat, jakie Ronaldo spędził w Madrycie, wygrał wiele trofeów, a poza tym był wzorem ciężkiej pracy, poświęcenia, odpowiedzialności i tego, jak można rozwijać swój talent. Poza tym stał się najlepszym strzelcem w historii klubu - w 438 spotkaniach strzelił 451 goli [...] Dla Realu Madryt Ronaldo zawsze będzie jednym z wielkich symboli drużyny i punktem odniesienia dla kolejnych pokoleń, a Santiago Bernabeu zawsze będzie jego domem.

Koniecznie przeczytaj: Przejście Cristiano Ronaldo do Juventusu Turyn już pewne? Real Madryt stawia tylko jeden warunek

Czytaj też: Cristiano Ronaldo zachwycił internautów przed meczem z Urugwajem. Genialna bramka na treningu [wideo]

Jak wynika z medialnych doniesień, że Cristiano Ronaldo zostanie sprzedany za 105 mln euro. Ze swoim nowym klubem ma podpisać czteroletni kontrakt, w ramach którego będzie zarabiał 30 milionów euro rocznie.

Warto przypomnieć, że Cristiano Ronaldo barwach Realu Madryt czterokrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, dwukrotnie był mistrzem Hiszpanii, dwa razy sięgał po Puchar Króla i trzy razy po klubowe mistrzostwo świata.

Warto przeczytać: Urugwaj wyrzucił Portugalię z mundialu. Ta scena przejdzie jednak do historii: „Wielka klasa Cristiano Ronaldo” [wideo]

Podziel się