Szukaj

Real Madryt usuwa krzyż z logo klubu ze względu na muzułmanów

25-01-2017 12:57
Logo Real Madryt
Podziel się

Poprawność polityczna i strach przed reakcją muzułmanów doprowadza do kolejnych absurdów. Real Madryt usuwa krzyż z korony znajdującej się w logo w ramach umowy z holdingiem odpowiedzialnym za sprzedaż i produkcję klubowych gadżetów w kilku państwach, którym religią dominująca jest islam.

Logo hiszpańskiego klubu „w wersji poprawnej politycznie” znajdzie się na pamiątkach Realu Madryt, które trafią do Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Bahrajnu i Omanu. Stosowny zapis włączono do umowy z holdingiem Marka, który odpowiada za produkcję i sprzedaż produktów związanych z klubem.

Musimy uwzględnić to, że w tym rejonie widoczny na produktach krzyż jest kwestią wrażliwą – powiedział Khaled Al-Mheiri, wiceprezes holdingu.

Koniecznie przeczytaj: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Czytaj też: Grozili jej muzułmanie. W odpowiedzi wrzuciła do sieci nagranie, na którym podpala Koran [WIDEO]

To nie pierwsza taka decyzja madryckiego klubu. Wcześniej, w 2014 r. krzyż został usunięty z niektórych klubowych gadżetów, kiedy sponsorem drużyny został bank ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (National Bank of Abu Dhabi). Chrześcijański krzyż, razem z całą koroną, która jest symbolem monarchii, znikał z herbu w okresie Drugiej Republiki, w czasie wojny domowej i w początkach rządów Francisco Franco. Przywrócony został w 1941 roku.

Warto przeczytać: Ukraina: dewastacja pomnika ofiar SS Galizien i UPA w Hucie Pieniackiej. Wysadzono w powietrze krzyż [WIDEO]

Podziel się