Szukaj

Radwańska odpadła w IV rundzie US Open

06-09-2016 11:19
Agnieszka Radwańska podczas zagrywki w meczu US Open Fot. Shinya Suzuki / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Agnieszka Radwańska nie zagra w ćwierćfinale US Open. Polską tenisistkę wyeliminowała 18-letnia Chorwatka Ana Konjuh. „Isia” nie ma szczęścia do nowojorskiego turnieju - po raz piąty nie zdołała awansować dalej niż 1/8 finału. Po meczu Radwańska doceniła dobrą grę swojej przeciwniczki i nie szczędziła jej komplementów.

27-letnia Polka przegrała 4:6, 4:6 z Aną Konjuh i w IV rundzie odpadła z US Open. Radwańska z Chorwatką zagrała po raz drugi, poprzednio obie zawodniczki spotkały się na tegorocznym Wimbledonie. Konjuh doznała wtedy kontuzji w czasie meczu i wygrała Polka.

Radwańska w nowojorskim turnieju została rozstawiona z numerem 4., Konjuh – 93. Polka nie wypadła źle, ale utalentowana Chorwatka zagrała mecz życia.

Trwające 79 minut spotkanie rozpoczęło się przed godziną 04.00 czasu polskiego. Choć na początku Radwańska kontrolowała sytuację i prowadziła 2:0, później inicjatywę przejęła Konjuh, która w całym meczu zaliczyła 38 wygranych bezpośrednio piłek i 6 asów serwisowych. Spotkanie, w którym nie brakowało efektownych i mocnych wymian, wydawało się wyrównane, ale jednak zwycięstwo Chorwatki było w pełni zasłużone. Przez większą część meczu to ona narzucała tempo, serwowała też dużo pewniej niż Polka.

Koniecznie przeczytaj: Iran: wprowadzono zakaz jazdy na rowerach dla kobiet

Czytaj też: Skandaliczne zachowanie profesora UW! Piotr Balcerowicz namawia studentów i pracowników uczelni do udziału w Strajku Kobiet!

18-letnia zawodniczka z Dubrownika stała się od razu sensacją turnieju, ze względu na dynamiczny styl gry wielu zaczęło ją porównywać do młodej Sereny Williams. Sama Radwańska przyznała, że Konjuh była po prostu lepsza, a jej zabrakło przede wszystkim szybkości.

Moja rywalka zagrała naprawdę dobrze, świetnie serwowała. Nic więcej nie mogłam zrobić. Próbowałam, ale byłam stanowczo za wolna – podsumowała mecz polska tenisistka.

Zawody w Nowym Jorku bez wątpienia są dość pechowe dla Radwańskiej – startowała w nich już pięciokrotnie i nigdy nie udało się jej awansować do ćwierćfinału. W czasie tegorocznego turnieju przed pojedynkiem z Chorwatką krakowianka radziła sobie bardzo dobrze. W trzech rozegranych spotkaniach pokonała Caroline Garcię (Francja), Naomi Broady (Wielka Brytania) i Jessicę Pegulę (USA), nie tracąc w trakcie tych meczy żadnego seta.

Ana Konjuh, która w 2013 roku wygrała juniorski US Open, po pierwszy raz w karierze seniorskiej zagra w ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego. Chorwatka w kolejnym meczu zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą. W przypadku zwycięstwa awansuje do pierwszej pięćdziesiątki rankingu WTA.

Warto przeczytać: „Czarny protest” pod logiem… Solidarności. Tomasz Lis zachwycony

Podziel się