Szukaj

PZN podjął decyzję ws. Jana Ziobry. Skoczek został wyrzucony z kadry narodowej! Głos w sprawie zabierają trenerzy

18-01-2018 17:26
Jan Ziobro, skoczek narciarski Fot. Clément Bucco-Lechat / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Polski Związek Narciarski w opublikowanym w środę oświadczeniu poinformował, że Jan Ziobro został wykreślony z kadry narodowej. W uzasadnieniu napisano, że zarzuty stawiane przez 26-letniego skoczka o dyskryminacji są nieuzasadnione.

Prezydium PZN stwierdza, że odczucia zawodnika o dyskryminowaniu Go przez członków sztabu szkoleniowego są nieuzasadnione, a powołania do udziału w zawodach FIS były podyktowane tylko i wyłącznie aktualnym poziomem sportowym - czytamy na stronie związku.

W związku z oświadczeniem zawodnika o zawieszeniu swojej kariery sportowej, Prezydium PZN podjęło decyzję o skreśleniu Jana Ziobry ze składu Kadry Narodowej B w skokach narciarskich z dniem 15.01.2018 roku.

Koniecznie przeczytaj: Jan Ziobro ostro odpowiada Małyszowi: „Jak zacznę mówić, to niektórym ludziom może zrobić się bardzo ciepło i nieprzyjemnie” [WIDEO]

Czytaj też: Jan Ziobro przerywa milczenie i publikuje kolejne nagranie. Skoczek przedstawia swoje dowody. Adam Małysz znowu mu odpowiada [WIDEO]

W związku ze sprawą zakaz wypowiedzi medialnych w tej sprawie otrzymał m.in. Adam Małysz.

Prezydium PZN stwierdza także, że medialne zamieszanie w tej sprawie i w tym okresie działa negatywnie na przygotowania zawodników do Igrzysk Olimpijskich i zaleca członkom sztabów szkoleniowych Kadr Narodowych A, B i Młodzieżowej C oraz Dyrektorowi Adamowi Małyszowi, nieudzielanie wypowiedzi na ten temat - ogłosił prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Tymczasem w rozmowie z „Super Expressem” głos w spawie skoczka zabrał Robert Mateja, asystent trenera w kadrze B, który uważa, że głównymi problemami Jana Ziobry były trudny charakter, słaba forma i… nadwaga.

Stefan Horngacher od dawna nie widział go w składzie. Może uważał, że stać go na więcej niż osiąga. Może zaważył niełatwy charakter. Domyślam się też, że waga jego ciała nie była taka, jak oczekiwał Horngacher. Natomiast ambicje Janka na pewno sięgają wysoko – ocenił Mateja.

Sprawę skreślenia Jana Ziobry z kadry skomentował także Edward Przybyła, trener, który uczył skoków Jana Ziobrę, a także wiceprezes WKS-u Zakopane, klubu 26-latka.

Wiem tyle, że jeśli chodzi o sportową stronę, to się całkowicie z Jaśkiem zgadzam i stoję za nim murem. On powinien cały czas być w kadrze A. Zasługiwał na to. A że teraz tak walczy? Decyzję podjął Jasiek, a nie ja. Ja byłem za tym, żeby udowodnił na skoczni, ile jest wart, ale on zdecydował inaczej. (…) Jasiek niepotrzebnie to wszystko rusza, bo trzeba było trenować, jechać na mistrzostwa Polski, wygrać albo wskoczyć do czołówki, i tyle – podsumował Przybyła.

Jan Ziobro po raz ostatni na zgrupowaniu kadry B skakał przed Nowym Rokiem. Nie został powołany na Puchar Kontynentalny w Titisee (6-7 stycznia) i wyjechał przed czasem.

Największym sukcesem indywidualnym 26-letniego skoczka pozostaje zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata w Engelbergu 21 grudnia 2013 roku. Na igrzyskach olimpijskich w Soczi z drużyną zajął czwarte miejsce. W tym sezonie Jan Ziobro wystąpił w zawodach PŚ w Wiśle, ale nie przeszedł kwalifikacji.

Warto przeczytać: Polski skoczek zawiesza karierę! Szokujące oświadczenie: „Wielu ludzi z otoczenia chce mnie zniszczyć. Nie mogę dłużej milczeć” [WIDEO]

Podziel się