Szukaj

Łukasz Fabiański wreszcie na bramce? W meczu „o honor” przeciw Japonii szykuje się kilka zmian w składzie

27-06-2018 16:34
Łukasz Fabiański Fot. Łukasz Fabiański / Facebook
Podziel się

Komentatorzy sportowi oceniają, że w jutrzejszym meczu polskiej reprezentacji z Japonią szansę na występ dostanie wreszcie Łukasz Fabiański. Zmiany mają być także na innych pozycjach.

Wojciech Szczęsny zdecydowanie nie zaprezentował się najlepiej w dwóch pierwszych meczach polskiej reprezentacji na mundialu. Według statystyk polski bramkarz był najgorszym golkiperem na turnieju. Szczęsny nie tylko zaliczył kuriozalny błąd przy bramce Senegalu, ale na 6 celnych strzałów na polską bramkę, obronił… jeden.

Jeszcze przed mundialem pojawiały się głosy, że polskiej bramki powinien bronić Łukasz Fabiański, który jest lepiej oceniany przez wielu komentatorów sportowych. Jego występ na meczu z Japonią uznawany jest za pewny, zwłaszcza, że golkiper wystąpił wczoraj na konferencji prasowej polskiej kadry.

Koniecznie przeczytaj: Podano oficjalny skład na mecz Polska-Japonia. Adam Nawałka wprowadził duże zmiany w wyjściowej „11” [foto]

Czytaj też: Tradycja potrzymana. Polska wygrywa mecz o honor z Japonią. Zobacz najlepsze momenty spotkania [wideo]

Fabiański, który powiedział, że jest świadomy ogromnego rozczarowania kibiców po dwóch pierwszych meczach, stwierdził, że ostatni mecz z Japonią jest szansą, aby sprawić choć trochę radości polskim fanom.

Bramkarz oceniał również przygotowanie i poziom przeciwnika.

Cała konferencja poniżej:

W rozmowie z Polskim Radiem bramkarz zapewnił, że jest przygotowany na spotkanie z Japonią.

Przez cały okres przygotowawczy zarówno w Arłamowie jak i tutaj na miejscu w Soczi pracowałem ciężko by być pełnej gotowości. Tak jest również teraz przed spotkaniem z Japonią

- powiedział Fabiański.

W drużynie reprezentacji typowane są także inne zmiany. Przewidywany skład wyjściowej „11” podał Tomasz Włodarczyk z „Przeglądu Sportowego”. Według dziennikarza od pierwszej minuty zagrają Kamil Glik i Kamil Grosicki, a także Rafał Kurzawa, co byłoby sporą niespodzianą.

Przewidywany skład reprezentacji Polski: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Rafał Kurzawa, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski

Rmf24.pl jako prawdopodobny podaje niemal identyczny skład wyjściowej „11”:

Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Maciej Rybus, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Jacek Góralski (Karol Linetty), Rafał Kurzawa, Robert Lewandowski.

Warto przeczytać: Koniec domysłów. Znamy oficjalny skład polskiej reprezentacji na dzisiejszy mecz z Kolumbią. Jest kilka zmian [foto]

Podziel się