Szukaj

Czegoś takiego nie było w polskiej lidze od dawna. Ogromna zadyma podczas meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze. Interweniować musiała policja [wideo]

04-03-2018 14:54
Piast Gliwice - Górnik Zabrze Fot. PolishFans TV / YouTube / screen YouTube
Podziel się

26. kolejka LOTTO Ekstraklasy zostanie zapamiętana przez kibiców polskiej piłki na długo. Wszystko za sprawą meczu rozgrywanego pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze. Podczas spotkania musiała interweniować policja.

Gospodarze z Gliwic prowadzili po golu Mateusza Szczepaniaka. Gdy do końca meczu pozostawało zaledwie dziesięć minut, na boisku doszło do nieoczekiwanego wydarzenia. Fani Górnika podebrali flagę kibicom Piasta, następnie ją spalili.

To z kolei wyprowadziło z równowagi kibiców gliwickiej drużyny. Niektórzy postanowili działać. Grupa fanów sforsowała więc bramę oddzielającą trybuny od boiska. Sędzia musiał przerwać spotkanie, dodatkowo po chwili pojawiły się oddziały policji – również szwadron konny oraz kilku funkcjonariuszy z psami.

Koniecznie przeczytaj: Ukraiński deputowany skomentował nową ustawę regulującą korzystanie z banderowskiej flagi. „Trzeba dać godną odpowiedź polskim łajdakom”

Przez długi czas nie było wiadomo, czy mecz będzie wznowiony. Koniec końców spotkanie zostało przerwane definitywnie. W tej sytuacji pomimo tego, że to gospodarze prowadzili 1:0, teraz grozi im walkower 0:3.

Policja poinformowała o zatrzymaniu siedmiu osób. Rzecznik gliwickiej policji, nadkom. Marek Słomski powiedział:

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli jako pierwsi na murawę oraz pięciu, którzy byli niezwykle agresywni, m.in. dopuścili się czynnej napaści na policjantów. Cała siódemka trafiła do policyjnego aresztu.

W ciągu 48 godzin wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty. Grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności, kary grzywny oraz zakazy stadionowe. Ponadto policjanci w dalszym ciągu analizują nagrania z monitoringu – może więc wzrosnąć liczba zatrzymanych osób.

Warto przeczytać: Ryszard Petru oburzony zachowaniem działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. „Oczekuję, że policja i prokuratura zajmą się tą sprawą” [foto]