Szukaj

Przejście Cristiano Ronaldo do Juventusu Turyn już pewne? Real Madryt stawia tylko jeden warunek

06-07-2018 21:27
Cristiano Ronaldo Fot. Cristiano Ronaldo / Facebook
Podziel się

Od kilku dni media elektryzuje informacja o odejściu Cristiano Ronaldu z Realu Madryt. Według najnowszych doniesień transfer Portugalczyka do Juventusu Turyn jest już przesądzony. Aktualny zawodnik „Królewskich” musi jednak spełnić jeden warunek postawiony przez hiszpański klub.

O tym, że przejście Ronaldo do włoskiego klubu nie jest plotką wskazują działania podejmowane przez jego agenta Jorge Mendesa, który spotkał się niedawno z Florentino Pérezem, prezesem Realu Madryt.

W czasie rozmowy ustalono, że władze madryckiego klubu nie będą robiły przeszkód w odejściu portugalskiego zawodnika. Mimo iż Ronaldo ma w swoim kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości aż miliarda dolarów, to według doniesień mediów Real zgodził się na oddanie piłkarza za 1/10 tej kwoty, czyli 100 mln euro.

Koniecznie przeczytaj: Cristiano Ronaldo przechodzi do Juventusu Turyn. Real Madryt opublikował oficjalne oświadczenie

Czytaj też: Cristiano Ronaldo zachwycił internautów przed meczem z Urugwajem. Genialna bramka na treningu [wideo]

Władze madryckiego klubu miały jednak postawić jeden warunek, który musi spełnić Ronaldo, aby przejść do „Starej Damy”. Pérez chce, aby piłkarz na konferencji prasowej wytłumaczył kibicom, dlaczego chce odejść z Realu.

Tymczasem włoskie dzienniki informują już, że Juventus zaplanował na sobotę oficjalną prezentację portugalskiego zawodnika.

Warto przeczytać: Urugwaj wyrzucił Portugalię z mundialu. Ta scena przejdzie jednak do historii: „Wielka klasa Cristiano Ronaldo” [wideo]

Podziel się