Szukaj

Prezydent Poznania pobity przez Saletę. Jaśkowiak z ringu schodził ledwie żywy

02-11-2016 15:54
Przemysław Saleta vs Jacek Jaśkowiak Fot. Top Boxing PL / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania przegrał pojedynek w ringu z Przemysławem Saletą, byłym zawodowym bokserem. Walka, która zakończyła się w trzeciej rundzie, odbyła się w ramach Charytatywnej Gali Biznes Boxing Night.

Środki zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na rozbudowę Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Łącznie udało się zebrać ponad 230 tys. zł.

Prezydent Poznania po raz drugi wziął udział w charytatywnej gali. Rok wcześniej zmierzył się Dariuszem Michalczewskim. Co ciekawe, po tamtym starciu Jacek Jaśkowiak deklarował, że już więcej nie będzie walczył na ringu. Jednak ze względu na szczytny cel, polityk zmienił zdanie.

Koniecznie przeczytaj: Prezydent Poznania zgadza się na koncert Behemotha i ironicznie odpowiada oburzonemu wojewodzie

Czytaj też: Błaszczak interweniował w sprawie kibiców i… ostro skrytykował prezydenta!

Sobotnie starcie trwało trzy rundy, pod koniec walki prezydent był nawet liczony. Ostatecznie, niejednogłośną decyzją sędziów, wygrał Przemysław Saleta.

Prezydent prosił przed walką, bym mu nie odpuszczał. Zacytowałem wtedy amerykańskie przysłowie „nie proś, bo jeszcze ci się to spełni”. I tak rzeczywiście było. Od początku jego szanse w starciu z zawodowcem były nikłe, ale w boksie tak naprawdę liczy się charakter. A ten prezydent pokazał – podsumował walkę Saleta.

Poniżej nagranie z walką między prezydentem Poznania a Przemysławem Saletą:

Warto przeczytać: Czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Marszu Niepodległości?

Podziel się