Szukaj

Poseł Kukiz`15 chce wystąpić na gali KSW i zmierzyć się z parlamentarzystą PO

01-06-2017 18:11
Jakub Kulesza, poseł Kukiz`15 Fot. Adrian Grycuk / wikipedia / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

Jakub Kulesza stwierdził, że mógłby stanąć do starcia w MMA, pod warunkiem, że jego przeciwnikiem byłby… ktoś z Platformy Obywatelskiej, co zwiększyłoby jego motywację. Pieniądze zarobione na biletach zamierza przeznaczyć na pomoc uchodźcom. „By nie musieli przyjeżdżać do Polski” – wyjaśnia.

Temat mieszanych sztuk walk pojawił się w rozmowie Kuleszy z portalem sensie.pl. Rzecznik klubu Kukiz`15 zdradził, że w przeszłości trenował sztuki walki i teraz byłby gotowy do starcia w formule MMA.

Bardzo chętnie powalczyłbym na gali KSW – powiedział Jakub Kulesza, stawiając jednak warunek, że jego przeciwnikiem musiałby być „jakiś poseł PO” – Dla motywacji – wyjaśnił.

Rozmówcy posła zasugerowali Cezarego Tomczyka z Platformy Obywatelskiej, który w przeszłości startował w turniejach taekwondo, a obecnie – jak sam przyznaje – „dorywczo trenuje boks”.

Koniecznie przeczytaj: Kulesza do Neumanna: „Chcecie pomóc uchodźcom, czy Angeli Merkel?”

Czytaj też: Piotr Liroy Marzec wykluczony z klubu Kukiz’15

Parlamentarzysta PO z dystansem odniósł się do tego pomysłu.

Mieszane sztuki walki powinny dotyczyć zawodowców, ludzi którzy naprawdę trenują. Nie jestem fanem tzw. freak fightów, czyli walk aktorów, muzyków itd. – stwierdził Tomczyk.

Jakub Kulesza postanowił jednak ponowić wyzwanie. Na swoim facebookowym profilu zaproponował Cezaremu Tomczykowi cel, na jaki mogliby przeznaczyć pieniądze za bilety na ich walkę.

Cezary Tomczyk – nie pękaj! Możemy się umówić, że zysk z biletów przeznaczymy na Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), które pomaga uchodźcom na miejscu, by nie musieli przyjeżdżać do Polski. Co wy na to? Popierasz?  - napisał Kulesza.

Warto przeczytać: Poseł Kukiz’15 przyszedł do Sejmu z… mamą i tatą [WIDEO]

Podziel się