Szukaj

Kibice przecierali oczy ze zdumienia. Tak Polacy przegrali swój pierwszy mecz na mundialu [foto+wideo]

19-06-2018 21:36
Mecz Polska - Senegal Fot. FIFATV / You Tube / screen
Podziel się

Reprezentacja Polski w tragicznym stylu przegrała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Rosji. Nie pomogło ogromne wsparcie kibiców. Najpierw był gol samobójczy, a to co działo się później, nawet ciężko opisać.

Oczekiwania przed dzisiejszym meczem były ogromne. Zarówno kibice, jak i eksperci liczyli, że polscy piłkarze pokażą się z jak najlepszej strony i zaprezentują formę przynajmniej porównywaną do tej z Mistrzostw Europy sprzed dwóch lat.

Zamiast tego zobaczyliśmy wyjątkowo kiepską grę naszej reprezentacji, która kompletnie nie miała pomysłu na Senegal. Drużyna z Afryki wcale nie zaprezentowała wybitej gry, jednak potrafiła bezlitośnie wykorzystać błędy Polaków, których nie brakowało.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk i Tomasz Lis skomentowali porażkę Polaków z Senegalem. Nie zabrakło „dobrych rad” dla kibiców [foto]

Czytaj też: Max Kolonko wściekły na Annę Lewandowską. Nie spodobał mu się jej wpis po przegranej z Senegalem [foto]

Na pewno zwiodła linia obrony, od razu w oczy rzucał się brak Kamila Glika. Senegal strzelił jednak Polakom dwie bramki na własne ich życzenie. Najpierw była fatalna interwencja i samobójczy gol Thiago Cionka, później gol Mbaye’a Nianga, który po kuriozalnym podaniu Grzegorza Krychowiaka i nieudanej interwencji Wojciecha Szczęstnego, skierował piłkę do pustej bramki. Na kilka minut przed końcem gola honorowego na 2:1 strzelił Krychowiak, niestety zryw Polaków był zdecydowanie zbyt spóźniony i niekorzystnego dla nas wyniku nie udało się zmienić.

W niedzielę Polacy zagrają mecz o wszystko z Kolumbią. W przypadku przegranej pozostaje już tylko mecz o honor z Japonią.

Polska - Senegal 1:2 (0:1)

0:1 - Thiago Cionek (sam.) 37'

0:2 - M'Baye Niang 61'

1:2 - Grzegorz Krychowiak 86'

Poniżej zdjęcia i nagrania związane z dzisiejszym meczem.

Tutaj hymn Polski odśpiewany przez kibiców w Warszawie.

Polscy fani zgromadzeni w Moskwie.

Komentarz przedmeczowy Jana Tomaszewskiego, który po meczu brzmiał jak ponury żart.

Poniżej niektóre tylko komentarze wściekłych i zawiedzionych kibiców.

I nawet siostry Godlewskie tutaj nie pomogą.

Warto przeczytać: Po przegranej Polski z Senegalem były piłkarz reprezentacji nie wytrzymał: „Mam w d***e takie mecze” [wideo]

Podziel się