Szukaj

Nagranie z małym polskim kibicem zostało docenione przez FIFA. Chłopiec otrzymał specjalną nagrodę [wideo]

06-07-2018 20:42
Kolumbijscy kibice pocieszali małego polskiego kibica Fot. Iain Meiklejohn / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, polski mały kibic, który płakał po przegranym meczu z Kolumbią i był pocieszany prze fanów tej reprezentacji, został nagrodzony przez FIFA zaproszeniem na finałowy mecz mundialu.

Przypomnijmy, że jakiś czas w temu ojciec chłopca opublikował w internecie film, na którym widać było, jak jego mały syn rozpłakał sie po przegranym meczu reprezentacji Polski. Wówczas kolumbijscy kibice, którzy znajdowali się w pobliżu zaczęli go pocieszać i skandować nazwę naszego kraju w języku polskim. (Więcej: Fenomenalne zachowanie kolumbijskich kibiców. Tak zareagowali na płacz małego polskiego kibica [wideo]).

Koniecznie przeczytaj: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Jak się okazało, nagranie to zostało docenione przez Międzynarodową Federacji Piłki Nożnej, która postanowiła nagrodzić chłopca zaproszeniem na finałowy mecz turnieju. 

Warto zaznaczyć, iż nagroda ta jest częścią specjalnej akcji, dzięki której FIFA chce zachęcać wszystkich fanów piłki nożnej do wspólnego kibicowania. Jak relacjonował ojciec chłopca, pracownicy Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej w trakcie rozmowy byli zachwyceni filmikiem i poinformowali, że właśnie tego rodzaju nagrania chcą promować w środowisku piłkarskim.  

Niedawno na Twitterze pojawiła się informacja, że FIFA nadal poszukuje nagrań i zdjęć, na których pokazywane są przyjazne i wzorowe zachowania kibiców. Podobnie jak w przypadku małego polskiego fana, zamierza nagradzać wybranych autorów biletami na finał mundialu.

Warto przeczytać: Skandaliczna akcja na FB: „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Sprawę zgłoszono do prokuratury

Podziel się