Szukaj

Tradycja potrzymana. Polska wygrywa mecz o honor z Japonią. Zobacz najlepsze momenty spotkania [wideo]

28-06-2018 18:41
Jan Bednarek, Kamil Gik, Piotr Zieliński Fot. Łączy nas piłka / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Polska reprezentacja tradycyjnie już wygrywa swój ostatni mecz pożegnalny na mundialu. Biało-Czerwoni pokonali Japonię 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Jan Bednarek.

W pierwszej połowie spotkania Polska stworzyła sobie jedną groźną sytuację, jednak drużynę Japonii uratował bramkarz, który w ostatnim momencie wybił piłkę poza linię bramkową.

Japończycy stworzyli sobie więcej okazji i częściej atakowali, ale świetnie dysponowany był Łukasz Fabiański, który parokrotnie uratował naszą reprezentację przed utratą gola. Wydaje się, że golkiper dzisiejszymi interwencjami udowodnił, że to on powinien stać na bramce już od początku turnieju.

Koniecznie przeczytaj: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Jedyny gol w trakcie spotkania, który zapewnił Polsce zwycięstwo, padł w drugiej części spotkania w 56 minucie. Rafał Kurzawa idealnie dośrodkował z rzutu wolnego do Jana Bednarka, który skierował piłkę do japońskiej bramki.

Do końca spotkania nie padło więcej bramek. Niestety przy końcu meczu praktycznie nic się nie działo, a piłkarze obu reprezentacji tylko wymieniali między sobą podania.

Dla Japonii, która przegrywała 0:1, wynik był korzystny, gdyż przy porażce Senegalu z Kolumbią 0:1 i tak awansowali do fazy grupowej. Azjaci mieli identyczną ilość punktów i taki sam bilans bramkowy jak Afrykańczycy, jednak zadecydowała zasada fair play. Senegal uzbierał więcej żółtych kartek od Japonii i to ta drużyna musiała pożegnać się dzisiaj w turniejem.

Skrót meczu poniżej:

Warto przeczytać: Eliminacje MŚ: mecz Ukraina-Kosowo odbył się… na stadionie Cracovii. Nie zabrakło politycznych podtekstów