Szukaj

Zaskakujące doniesienia mediów. Polscy piłkarze nie będą mogli jeść mięsa w Izraelu

08-05-2019 17:18
Reprezentacja Polski w piłce nożnej Fot. Łączy nas Piłka / Twitter / Twitter
Podziel się

Jak poinformował „Eurosport” przed meczem Izrael – Polska, który odbędzie się w sobotę 16 listopada br. w Jerozolimie, polscy piłkarze nie będą mogli jeść mięsa. W ten sposób chcą uszanować zwyczaje i zasady gospodarzy.

Doniesienia te potwierdził rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. Jak dodał, to stanowczo utrudni pracę kucharzowi naszej reprezentacji Tomaszowi Leśniakowi, który nie będzie mógł zabrać ze sobą mięsa ani produktów pochodzenia zwierzęcego:

To spore wyzwanie, bo w dniu meczu wypada szabat. Nasz kucharz przygotuje specjalne menu i skonsultuje z przedstawicielami wybranego hotelu, czy dane potrawy są możliwe do przygotowania. To jednak pewne utrudnienie, bo część piłkarzy jest przyzwyczajona do zjedzenia w dniu meczu określonego posiłku. Chcemy uszanować zwyczaje i zasady gospodarzy, ale jednocześnie zapewnić jak najlepsze warunki naszym piłkarzom. Dlatego to dla nas spore wyzwanie organizacyjne.

Koniecznie przeczytaj: Euro 2020: Wiemy, z kim Polacy zagrają w eliminacjach. Jeden z przeciwników budzi największe emocje [foto]

Czytaj też: Żenująca wpadka organizatorów Mistrzostw Europy. Pomylili flagę Polski z… Monako

Szabat to w judaizmie siódmy, ostatni dzień tygodnia, będący wg kalendarza żydowskiego dniem wypoczynku. Jest dniem świątecznym, stanowiącym pamiątkę cyklu stworzenia świata oraz wyprowadzenia Izraelitów z Egiptu. Trwa od zachodu słońca w piątek do prawie godziny po zachodzie słońca w sobotni wieczór.

Warto przeczytać: Zamy terminarz spotkań Polaków w eliminacjach do Euro 2020. Na początek najtrudniejszy mecz [foto]

Podziel się