Szukaj

Polska znowu w górę w rankingu FIFA. Historyczne 11 miejsce

30-03-2017 17:22
Reprezentacja Polski celebrująca zdobycie gola Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Dobra passa polskiej reprezentacji w piłce nożnej trwa. W najnowszym, kwietniowym zestawieniu FIFA nasza drużyna awansuje na 11 pozycję. Tak wysoko w rankingu będziemy po raz pierwszy.

Przed meczem z Czarnogórą Polska zajmowała 12 pozycję w zestawieniu FIFA. Dzięki zwycięstwu naszej reprezentacji 2:1 oraz nieoczekiwanej porażce Urugwaju z Peru (1:2), biało-czerwoni po kwietniowej aktualizacji rankingu awansują na 11 miejsce.

Polska reprezentacja uzbiera 1183 punkty i wyprzedzi znajdujący się obecnie na 9 miejscu Urugwaj, który będzie miał 1135 punktów. Poza Urugwajem przeskoczymy także Walię, półfinalistów ostatnich Mistrzostw Europy. W tyle za nami nadal pozostają utytułowane drużyny takie jak Anglia czy Włochy.

Koniecznie przeczytaj: Nielegalni imigranci próbowali przekroczyć polską granicę. W 5-osobowym Fiacie jechało 11 osób!

Czytaj też: Gasiuk-Pihowicz: „Parlament to nie jest miejsce dla politycznych klakierów”. Terlecki: „Także dla idiotów” [WIDEO]

Najnowszy ranking to także zmiana na pozycji lidera, którym teraz zostanie Brazylia. Argentyna spadnie na drugie miejsce po ostatniej przegranej z Boliwią. Trzecie miejsce zajmują aktualni mistrzowie świata Niemcy.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński wypowiedział się na temat wyjścia Polski z UE [WIDEO]

Podziel się