Szukaj

Burza po meczu Szwajcarii z Serbią. Pochodzący z Albanii piłkarze rozwścieczyli Serbów. Poszło o te gesty [foto+wideo]

23-06-2018 19:44
Granit Xhak Fot. FIFA TV / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Choć sportowych emocji w meczu Szwajcarii z Serbią na pewno nie brakowało, to o spotkaniu mówi się w dużej mierze w kontekście politycznym. Oburzenie Serbów wywołały gesty wykonane przez Granita Xhaka i Xherdana Shaqiriego, strzelców dwóch bramek dla Szwajcarii.

W reprezentacji Szwajcarii większość zawodników ma korzenie bałkańskie. W drużynie grają Albańczycy, Chorwat, Bośniak, nawet trener, Vladimir Petkovic, jest Chorwatem z Bośni.

Swoje przywiązanie do Albanii postanowił zamanifestować reprezentujący Szwajcarię Granit Xhak, strzelec pierwszej bramki. Rodzice piłkarza pochodzący z tego kraju wyemigrowali do Szwajcarii w latach 90. Ojciec zawodnika został skazany za trzy lata więzienia za udział w protestach przeciwko komunistycznej partii Jugosławii. Rodzina zdecydowała się na ucieczkę do Bazylei, gdzie urodził się Granit.

Koniecznie przeczytaj: Szwajcaria: władze tego kraju znalazły prosty sposób, jak ograniczyć masowy napływ imigrantów żyjących z zasiłków

Czytaj też: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Zawodnik po strzelonym wczoraj golu, w ramach „cieszynki”, ułożył z dłoni symbol dwugłowego orła, który znajduje się w godle Albanii. Ten sam gest wykonał później również pochodzący z Albanii Xherdan Shaqiri, który zdobywając drugiego gola, zapewnił Szwajcarii zwycięstwo nad Serbią 2:1. Xhaka podbiegł do niego i zrobił to samo.

Warto przeczytać: Piotr Misiło: „Skoro możliwy jest mundial bez Italii, to znaczy że możliwa jest Nowoczesna bez Petru”

Podziel się