Szukaj

Ukraina: Ogromny sukces Marcina Waszkelisa. Po raz kolejny został rycerskim mistrzem świata [wideo+foto]

21-05-2019 14:18
Polak rycerskim mistrzem świata Fot. Rycerska Kadra Polski / Facebook.com
Podziel się

Jak poinformowała Rycerska Kadra Polski, Marcin Waszkielis wywalczył złoto na Mistrzostwach Świata w Sportowych Walkach Rycerskich w Kijowie. W finale pokonał reprezentanta gospodarzy.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich Federacji IMCF odbywały się na terenie zrekonstruowanego grodu pod Kijowem. W konkurencji miecza i tarczy zwyciężył Marcin Waszkielis. W trakcie turnieju Polak pokonał m.in. reprezentantów Chin i Australii. W finale zmierzył się z Ukraińcem.

Jak przypominają media, 4 maja br. reprezentant Polski wywalczył srebro w tej samej konkurencji na Mistrzostwach Świata Federacji HMB w Serbii. Po ostatnim zwycięstwie pochodzący z Kętrzyna (woj. warmińsko-mazurskie) rycerz ma już na swoim koncie pięć tytułów Mistrza Świata.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

Rycerska Kadra Polski poinformowała, że podczas mistrzostw IMCF Biało-czerwoni wywalczyli cztery medale w walkach bohurtowych. Trzy z nich wywalczone w kategoriach: 5vs5, 10vs10, 16vs16.

Warto przeczytać: Meksykański kibic nie mógł pojechać na Mistrzostwa Świata w Rosji. Jego przyjaciele zabrali ze sobą jego podobiznę [wideo+foto]