Szukaj

Skandaliczne zachowanie hiszpańskiego zawodnika Śląska Wrocław. Gdy zobaczył czerwoną kartkę, nie wytrzymał i... uderzył sędziego [wideo]

16-04-2018 14:05
Sito Riera zaatakował sędziego Fot. Arbiter Café / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W niedzielę podczas meczu Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz rozgrywanego w ramach 31. kolejki Lotto Ekstraklasy doszło do skandalicznego incydentu. Gdy piłkarz drużyny gospodarzy otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, nie wytrzymał i uderzył sędziego. Teraz zawodnik może spodziewać się bardzo surowej kary.

W 72. minucie spotkania Hiszpan Sito Riera, grający w barwach Śląska Wrocław, po raz kolejny zaatakował agresywnie swojego rywala. Prowadzący spotkanie arbiter Piotr Lasyk nie miał wyboru i słusznie ukarał go drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Wyraźnie sfrustrowany zawodnik nie wytrzymał i uderzył go głową. Co prawda, siła ciosu była niewielka, ale niewątpliwie zawodnik naruszył nietykalność cielesną arbitra, co zawsze skutkuje poważnymi konsekwencjami.

Koniecznie przeczytaj: Kolejny absurdalny wyrok SN. Przywrócił do orzekania sędziego, który został przyłapany na kradzieży. Niezwykle ważna deklaracja ministra sprawiedliwości

Czytaj też: Gdy sędzia Anthony Hayden rozpatrywał sprawę Alfiego Evansa, media przyjrzały się bliżej jego sylwetce. „To działacz organizacji wspierającej środowiska LGBT”

Teraz Sito Riera musi liczyć się ze surową karą nałożoną przez Komisję Ligi. Gdy sześć lat temu zawodnik Cracovii, Aleksandr Suworow odepchnął sędziego, został zawieszony na pół roku. Jednak po pewnym czasie złagodzono karę i piłkarz mógł wrócić do gry już po sześciu kolejkach.

Co warto zaznaczyć, to wykluczenie Hiszpana nie przeszkodziło Śląskowi Wrocław, by ostatecznie pokonać swojego rywala 1:0.

Poniżej nagranie:

Warto przeczytać: 38-letnia sędzia przeszła na emeryturę z powodu choroby. Okazało się jednak, że pracowała na boku. Zbigniew Ziobro interweniuje

Podziel się