Szukaj

Piłkarz postrzelony w głowę przez policję z broni gładkolufowej. Chciał uspokoić kibiców [WIDEO]

10-12-2016 17:50
Piłkarz postrzelony w głowę przez policję z broni gładkolufowej Fot. bob laarmo / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W Argentynie w czasie meczu pomiędzy Clubem Almagro a Atletico Parana doszło do burd na trybunach stadionu. Sytuacja była na tyle zaogniona, że do akcji wkroczyła policja, która użyła broni gładkolufowej. Kibiców próbował uspokoić także jeden z piłkarzy, wtedy przypadkowo został postrzelony w głowę.

Kiedy w doliczonym czasie gry goście strzelili bramkę, kibice miejscowej drużyny chcieli dać upust swojej złości - wszczęli burdy i zaatakowali ochronę. Zareagowała policja, która zaczęła strzelać z broni gładkolufowej.

Franco Quiroz, piłkarz Clubu Almagro został przypadkiem trafiony gumową kulą w głowę, kiedy podszedł do trybun, aby uspokoić kibiców. 29-letni zawodnik trafił do szpitala, został opatrzony, jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo.

Koniecznie przeczytaj: Zatrzymani kibice zapłacą za interwencję pod Spodkiem? Policja złożyła w tej sprawie wniosek

Czytaj też: Zamieszki w Ełku po zabójstwie 21-latka przez imigrantów. Policja użyła gazu łzawiącego. Ściągnięto dodatkowe siły i wojsko [WIDEO]

Mecz miał miejsce 8 grudnia w Beunos Aires w ramach rozgrywek Primera B Metropolitana (argentyńska trzecia liga). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atletico Parana 0:1.

Warto przeczytać: Zamieszki w Bukareszcie przed meczem Rumunia – Polska. Bójka między kibicami Legii Warszawa i Wisły Kraków [WIDEO]

Podziel się