Szukaj

Krzysztof Piątek o cieszynce po golu w meczu z Izraelem. Wyjaśnił, dlaczego zrezygnował z „rewolwerów” [wideo]

12-06-2019 17:30
Piątek Fot. Łączy nas piłka / YouTube.com / YouTube
Podziel się

Poniedziałkowy mecz piłki nożnej w Eliminacjach Mistrzostw Europy zakończył się zwycięstwem Polski nad Izraelem 4:0. Jednym z zawodników, który pokonał bramkarza rywali był Krzysztof Piątek. Tym razem jednak kibice nie zobaczyli jego charakterystycznej cieszynki. Jak ujawnił po meczu, zmienił sposób celebrowania ze względu na szacunek dla przeciwników.

Krzysztof Pątek znany w piłkarskim środowisku jest ze swojej charakterystycznej cieszynki z rewolwerami. Gdy jednak zdobył gola w meczu z Izraelem swoją radość okazał zupełnie w inny sposób. To zachowanie natychmiast zostało wychwycone przez kibiców i ekspertów. Pojawiły się opinie, z których wynikało, że zawodnik podjął taką decyzję ze względów politycznych.

Domysły te niejako potwierdził sam piłkarz w krótkim komentarzu dla kanału Łączy Nas Piłka. Jak wyznał, powstrzymał się od wykonania swojej charakterystycznej cieszynki ze względu obecne relacje pomiędzy naszym krajem i Izraelem:  

Koniecznie przeczytaj: Euro 2020: Wiemy, z kim Polacy zagrają w eliminacjach. Jeden z przeciwników budzi największe emocje [foto]

Czytaj też: Zamy terminarz spotkań Polaków w eliminacjach do Euro 2020. Na początek najtrudniejszy mecz [foto]

Mamy szacunek do każdego przeciwnika, wiadomo, jaka w Izraelu jest polityka i zachowałem się z szacunkiem do rywala, ale w następnych meczach już na pewno do tego wrócę.

- powiedział Krzysztof Piątek.

Warto przeczytać: Krzysztof Piątek bohaterem Milanu. Strzelił dwie bramki w pół godziny. Kibice oszaleli [wideo]

Podziel się