Oprawa patriotyczna na meczu Legii. Niezwykłe przesłanie i... wielki dym. Mecz został przerwany [wideo+foto]
04-11-2018 14:37
Kibice Legii Warszawa z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wpadli nie niezwykle oryginalny pomysł na meczową oprawę. W czasie sobotniego spotkania z Górnikiem Zabrze przypomnieli, jak poprawnie śpiewać polski hymn.
Zaprezentowana wczoraj oprawa jest częścią akcji #KiedyMyŻyjemy. Przypomniano, że w drugim wersie polskiego hymnu występuje zwrot „Kiedy my żyjemy”, a nie często błędnie śpiewane „Póki my żyjemy”.
Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy
- tak brzmi pierwsza zwrotka „Mazurka Dąbrowskiego”.
Oprawa kibiców Legii #LEGGÓR pic.twitter.com/e9dBY2GFzq
— Legia.Net (@LegiaNet) 3 listopada 2018
Koniecznie przeczytaj: Absurdalna propozycja Andrzeja Saramonowicza. 11 listopada chce śpiewać hit disco polo zamiast polskiego hymnu [foto]
Czytaj też: Popularny raper skomentował prezent od Legii Warszawa. „Ten, co to napisał to idiota” [foto]
Przed meczem kibice wyszli na murawę i zaśpiewali razem z piłkarzami cztery zwrotki hymnu.
Częścią oprawy było odpalenie setek rac. Niestety okazało się, że dym zakrył całe boisko i trzeba było przerwać mecz na 20 minut.
Dzień dobry. #LEGGÓR pic.twitter.com/XI8Djz4E54
— POKA FILM (@PokaFilm) 4 listopada 2018
Legia na stulecie niepodległości. #LEGGOR pic.twitter.com/AX54I3vKNC
— Michał Kołodziejczyk (@Michal_Kolo) 3 listopada 2018
Pełne 4 zwrotki hymnu, godna i słuszna oprawa Żylety z użyciem biało-czerwonych świec dymnych, piłkarze w okolicznościowych koszulkach z okazji Niepodległości Polski, na trybunach obecni Powstańcy, a Legia ma lidera. #KiedyMyŻyjemy pic.twitter.com/GHaBiNQ0rZ
— Igor Sitkowski (@IgorSitkowski) 3 listopada 2018
Legia Warszawa - Gornik Zabrze 03. 11.2018.
— When Sunday Comes (@WSCsupporters) 3 listopada 2018
???? rhotax pic.twitter.com/x5I1Kl1msz
Na meczu pojawił się także transparent zachęcający do wzięcia udziału 11 listopada w Marszu Niepodległości.
Wszyscy na Marsz Niepodległości!
— Avanti Ultras (@avanti_ultras89) 3 listopada 2018
Legia Warszawa dzisiaj.
Foto: @Tomasz_Max_B #LEGGÓR pic.twitter.com/t3EFXU1I1G
Warto przeczytać: Jest porozumienie organizatorów Marszu Niepodległości i rządu! 11 listopada obędzie się wspólny marsz