Szukaj

ME 2018: Wielki dzień dla polskiego sportu. Dwa dublety polskich lekkoatletów. Gorące komentarze twitterowiczów [foto]

07-08-2018 23:44
Polscy lekkoatleci Fot. Radosław Oleski / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Ten wtorkowy wieczór zapisał się złotymi złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu. Wszystko za sprawą czterech lekkoatletów, którzy podczas 2 dnia mistrzostw europy w Berlinie zdobyli dwa dublety. Najpierw swoich rywali zdominowali młociarze Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek, zaś później w ich ślady poszli kulomioci Michał Haratyk oraz Konrad Bukowiecki.

Zgodnie z oczekiwaniami ekspertów i kibiców worek z polskimi medalami rozwiązali młociarze. Podczas konkursu głównego Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek nie dali szans swoim rywalom. Pierwszy z nich rzucił młotem na odległość 80,12 m, drugi zaś na 78,69 m.

Koniecznie przeczytaj: Polski biegacz podsumował tegoroczną rywalizację w Mistrzostwach Europy: „Robią się mistrzostwa Afryki”

Czytaj też: Wojciech Cejrowski o radykalnych muzułmanach w Niemczech. „Służby powinny ich brać za łby i deportować z kraju” [wideo]

Kilkadziesiąt minut później swoją rywalizację rozpoczęli kulomioci. W trakcie finału obecny lider europejskich list, Michał Haratyk potwierdził swoją dominację i wygrał konkurs z wynikiem 21,72 m. Bardzo pozytywnie zaskoczył natomiast Konrad Bukowiecki, który po słabym występie w kwalifikacjach pchnął kulę na odległość 21,66 m, tym samym bijając swój rekord życiowy na otwartym stadionie.

Dzięki czterem medalom Biało-Czerwoni prowadzą w klasyfikacji medalowej, o jedno srebro wyprzedzając Brytyjczyków, dominatorów biegu na 100 metrów.

Ten ogromny sukces polskich lekkoatletów był szeroko komentowany na Twitterze:

 

Warto przeczytać: Internauci przypominają kultowe nagranie. Michał Szczerba 1 września „świętuje” napad Niemiec na Polskę [wideo]

Podziel się