Szukaj

Chińczycy chcieli przejąć Roberta Lewandowskiego. Oferowali astronomiczne pieniądze

07-01-2017 18:40
Robert Lewandowski Fot. Богдан Заяц / wikimedia.org / CC BY 3.0
Podziel się

Cezary Kucharski, menedżer Roberta Lewandowskiego, w rozmowie z portalem WP SportoweFakty potwierdził, że polskiemu piłkarzowi oferowano gigantyczne sumy pieniędzy za przejście do chińskiej ligi.

Od dłuższego czasu pojawiały się plotki, że chińskie kluby zainteresowane są przejęciem polskiego zawodnika. Podobno tamtejsi agenci mieli kilkukrotnie robić podchody pod zorganizowanie takiego transferu. Mówiło się także o konkretnej ofercie, która miała zostać odrzucona. Te wątpliwości mediów rozwiał teraz menadżer Roberta.

Dzwonił do mnie agent zajmujący się ściąganiem gwiazd do chińskiej ligi. Nie padła nazwa klubu, poruszyliśmy tylko kwestię możliwości finansowych. Gdyby "Lewy" zdecydował się na przejście do Chin już teraz, mógłby liczyć na pensję wyższą niż otrzymał Carlos Tevez, byłoby to grubo ponad 40 milionów euro rocznie - zdradził Kucharski, który dodał, że kwota, którą Chińczycy chcieli zapłacić za transfer była ogromna.

Koniecznie przeczytaj: Absurdalna decyzja sędziego! Podyktował rzut karny za zagranie ręką… przez bramkarza! [WIDEO]

Czytaj też: Robert Biedroń opowiada o przyszłym ślubie ze swoim partnerem i o… adopcji dziecka

Wiem, że wy, dziennikarze, lubicie o takich sprawach pisać, kreować rzeczywistość, działać na wyobraźnię czytelników. Nie ma sensu dywagować, czy Chińczycy daliby 200 czy 250 milionów na transfer, ale kwota zakręciłaby się w tych okolicach – powiedział.

Kucharski podkreślił, że polski piłkarz na razie w ogólnie nie myśli o przejściu do chińskiej ligi. Robert Lewandowski przedłużył w grudniu kontrakt z Bayernem Monachium do 2021 r. Obecnie Polak jest najlepiej zarabiającym zawodnikiem w Bundeslidze – jego roczne zarobki to ok. 20 milionów euro.

Warto przeczytać: Mazurek do Schetyny „Jeżeli się mnie inwigiluje to naprawdę chciałbym wiedzieć, dlaczego” [WIDEO]

Podziel się