Szukaj

Dziennikarz „GW” otrzymał odpowiedź od organizacji walczącej z rasizmem na stadionach ws. oprawy Legii

05-08-2017 16:39
Oprawa Legii - Powstanie Warszawskie Fot. Avanti Ultras‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W związku z tym, że UEFA wszczęła przeciw Legii Warszawa postępowanie dotyczącej możliwości nałożenia kary za powstańczą oprawę zaprezentowaną na trybunach w czasie meczu Ligi Mistrzów, pojawiło się sporo głosów, że ktoś „doniósł” na warszawski klub.

Jako jednego z głównych podejrzanych zaczęto wymieniać przedstawicieli Stowarzyszenia Nigdy Więcej, który promuje akcję „Wykopmy rasizm ze stadionów”. Opinia ta stała się tak rozpowszechniona, że organizacja wydała w sprawie oświadczenie.

Komunikat stowarzyszenia otrzymał dziennikarz sportowy „Gazety Wyborczej” Rafał Stec, który opublikował go w mediach społecznościowych.

W związku z dzisiejszymi informacjami na antenie TVP Info, jakoby znowu jakieś mityczne „lewackie” środowiska odpowiadały za dyscyplinarny casus Legii w zw. z meczem z Astaną, uprzejmie proszę o przekazanie do opinii publicznej, że Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ prowadzące kampanię „Wykopmy rasizm ze stadionów” absolutnie nie popiera żadnych sankcji przeciwko Legii za oprawę nt. Powstania Warszawskiego, wręcz przeciwnie solidaryzujemy się z klubem – pisze stowarzyszenie.

Koniecznie przeczytaj: Skandal! Rosyjska telewizja swoim nagłówkiem sugeruje, że oprawa Legii była… nazistowska [FOTO]

Czytaj też: Warto było! Akcja kibiców Legii to wielki sukces. Wystarczy spojrzeć na… wyniki wyszukiwarki Google [FOTO]

Opinię naszą przekazaliśmy do UEFA, sprawdziliśmy też, że w raporcie meczowym FARE (europejska organizacja walcząca z rasizmem w piłce nożnej, jednym z jej elementów składowych jest „Nigdy Więcej” – przyp. red.) owa oprawa nie została w żaden sposób oceniona jako rzekomy incydent – czytamy dalej.

Organizacja w swoim piśnie jasno podkreśliła więc, że nie popiera działań mających ukaranie Legii za powstańczą oprawę, a wręcz przeciwnie – solidaryzuje się w tej sprawie z klubem.

Warto zauważyć, że stowarzyszenie „Nigdy Więcej” jako cel stawia sobie „walkę z rasizmem, neofaszyzmem, ksenofobią i dyskryminacją”. Założone z inicjatywy młodzieżowej Grupy Anty-Nazistowskiej (GAN) stowarzyszenie utożsamiane jest raczej z lewicą. Coraz bardziej więc upadają oskarżenia niektórych mediów i przedstawicieli lewicy w Polsce, że kibice Legii prezentując oprawę przypominającą zbrodnie niemieckie, zachowali się rzekomo jak... „faszyści”.

Warto przeczytać: Tomasz Lis po zobaczeniu oprawy Legii dosłownie zalał sieć wpisami. Reakcja Niemców jest także wymowna [FOTO]

Podziel się