Szukaj

Legendarny skoczek Matti Nykaenen na trzy dni przed śmiercią zagrał koncert. Założył szalik z napisem „Polska” [wideo]

06-02-2019 02:53
Matti Nykänen Fot. matxi76/Jakke Nikkarinen / You Tube/wikimedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Matti Nykaenen był nie tylko wybitnym skoczkiem narciarskim, ale realizował się także jako piosenkarz. Jeszcze na trzy dni przed niespodziewaną śmiercią wystąpił na scenie. Co ciekawe, w czasie tego koncertu założył biało-czerwony szalik z napisem „Polska”.

Wiadomość o śmierci Mattiego Nykaenena wstrząsnęła całym światem sportu. 55-letni Fin zmarł nagle 4 lutego w nocy z niedzieli na poniedziałek. Dla wielu niespodziewana śmierć legendy skoków narciarskich była szokiem.

Po przejściu na sportową emeryturę Nykaenen próbował sił w branży muzycznej. Szło mu całkiem nieźle. Wydał trzy albumy studyjne. Pierwszy z nich, z 1992 r., sprzedał się w nakładzie ok. 30 tys. egzemplarzy i uzyskał status złotej płyty. Kolejne ukazały się w 1993 r. i 2002 r.

Koniecznie przeczytaj: Francja: Antysemicki atak na znanego żydowskiego filozofa. Grożono mu śmiercią [wideo]

Czytaj też: Paweł Adamowicz zlecił przygotowanie specjalnego dokumentu. Wszystko z powodu obaw przed aresztowaniem

Nykaenen cały czas koncertował. Po raz ostatni zaśpiewał trzy dni przed śmiercią w klubie „Pallogril”w Helskinkach. Bilety wyprzedały się z wyprzedzeniem. Według fanów opisujących występ koncert był bardzo udany, a legendarny skoczek wyglądał dobrze i nic nie wskazywało, że jego stan zdrowia tak się pogorszy.

Rozmawiał z każdym, kto miał ochotę. Z niektórymi fanami się obściskiwał. Ludzie byli zadowoleni

- mówił jeden z fanów w rozmowie z mediami.

Ciekawostką jest fakt, że Nykaenen na koncercie wstąpił w polskim szaliku.

Nagranie poniżej:

Matti Nykaenen to wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw świata w lotach, trener narciarski. Uznawany za najlepszego skoczka narciarskiego w historii. Był jedynym sportowcem, któremu udało się zdobyć przynajmniej raz Puchar Świata, złoty medal igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw świata w lotach oraz Turniej Czterech Skoczni.

Warto przeczytać: „Polska? Co to za kraj?”. Polka przeprowadziła uliczną sondę w Los Angeles. Wyniki są porażające [wideo]

Podziel się