Szukaj

Skandaliczna decyzja w meczu Polski z Kazachstanem. Pomyłka sędziego była widoczna nawet z lotu ptaka [FOTO + WIDEO]

05-09-2017 17:12
Nieuznany gol Lewandowskiego, mecz Polska Kazachstan Fot. neslawek / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Wczorajszy wynik meczu Polska – Kazachstan zakończył się pewnym zwycięstwem naszej reprezentacji. Wynik mógł być jednak wyższy. Sędzia nie uznał bowiem prawidłowo strzelonego gola Roberta Lewandowskiego.

W 72 minucie spotkania z rzutu wolnego strzelał Robert Lewandowski. Mimo iż piłka po nieudanej interwencji kazachskiego bramkarza przekroczyła wyraźnie całym obwodem linię bramkową, sędzia prowadzący spotkanie postanowił gola nie uznać.

Sytuacja jest na tyle kuriozalna, że prawidłowo strzeloną bramkę widział cały stadion. Nawet siedzący na najwyższych miejscach na trybunach kibice nie mieli wątpliwości.

Koniecznie przeczytaj: Polska może awansować na… 3 miejsce w rankingu FIFA. Jednak te warunki muszą zostać spełnione

Czytaj też: To się nazywa duch fair play! Po niespodziewanym golu piłkarze nie mieli wątpliwości, jak się zachować [WIDEO]

Na szczęście absurdalna decyzja nie wpłynęła na wynik spotkania i Polska wygrała z Kazachstanem 3:0, zapewniając sobie 3 dodatkowe punkty w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Przy takich sytuacjach ponownie podnosi się kwestię wprowadzenia możliwości wycofania się sędziego ze swojej decyzji po obejrzeniu powtórki. W meczach eliminacyjnych do MŚ nie ma jednak ani technologii Goalline, ani systemu VAR i odwołanie się od decyzji arbitra nie jest możliwe.

Warto przeczytać: No i odlecieli. Rosjanie twierdzą, że II wojną światową wywołała… Polska. Zresztą nie tylko tę wojnę… [WIDEO]

Podziel się