Szukaj

Historyczny wyczyn polskiego zawodnika fresstyle BMX. Zrobił to jako pierwszy na świecie [wideo]

14-09-2018 23:54
Niesamowity wyczyn Godzieka Fot. Audi Nines / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX, Dawid Godziek przeszedł do historii. Wszystko za sprawą poczwórnego tailwhipa MTB, którego wykonał podczas imprezy Audi Nines MTB. Jak dotąd uważano, że nie da się zrobić tak skomplikowanej ewolucji.

Dawid Godziek swoją przygodę z jazdą na rowerze rozpoczął w wieku 12 lat. Po wspólnych treningach z bratem szybko zaczął odnosić sukcesy. Obecnie uznawany jest światowej sławy zawodnika freestyle BMX, a jego wyczyny komentowane są przez największe koncerny medialne.

Teraz znów jest głośno o nim. Wszystko dzięki jego ewolucji, jaką wykonał podczas imprezy Audi Nines MTB, która odbywała się niedaleko niemieckiego Bike Parku Idarkopf. Tam jako pierwszy w historii zrobił poczwórnego tailwhipa MTB.

Koniecznie przeczytaj: Siedlce: nastolatki znęcały się na 12-letnią koleżanką. Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie [wideo]

Czytaj też: Kościół Chojeckiego jak sekta? Kowalski po odejściu ujawnia szokujące szczegóły: „Izolacja, podsłuchiwanie i donosicielstwo”

Po wykonaniu ewolucji Dawid Godziek przyznał, że sam nie wierzył, że się uda mu się to zrobić:

Nie myślałem, że uda mi się to zrobić. Potrójmy był dla mnie wystarczająco trudny.

Warto przeczytać: „Co za dno”. Maciej Stuhr po zwycięstwie Polaków złożył zdumiewające życzenia. Nawiązał do... filmu „Kler” [foto]

Podziel się