Szukaj

Niesamowite zdjęcie z wyprawy polskich himalaistów na K2. W tak trudnych warunkach oczekują na poprawę pogody [foto]

01-03-2018 11:56
K2 Fot. Maria Ly / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

W środę narodowa wyprawa na K2 została zmuszona do przerwania swojej pracy. Przebywający na miejscu dziennikarz TVP, Oswald Rodrigo Pereira opublikował w mediach społecznościowych niesamowitą fotografię ukazującą to, w jak ekstremalnie trudnych warunkach polscy himalaiści oczekują na poprawę pogody.

W związku z obecnie trwajacą przerwą w wspinaniu, dziennikarz TVP udostępnił w mediach społecznościowych zdjęcie obozu zimowej narodowej wyprawy na K2, które wykonano przy użyciu drona.

Opublikowana przez Oswalda Rodrigo Pereirę fotografia jest dowodem na to, że kierownik polskiej wyprawy, Krzysztof Wielicki nie przesadzał mówiąc niedawno, że „namioty w bazie są dosłownie zawalone śniegiem”.

Koniecznie przeczytaj: Niesamowite nagranie z polskiej wyprawy na K2. Widać na nim, w jak niezwykle trudnych warunkach wspinają się Denis Urubko i Adam Bielecki [wideo]

Czytaj też: To koniec narodowej wyprawy na K2. Polscy himalaiści muszą zrezygnować ze wspinaczki. Oto powody, które zadecydowały [foto]

Uczestnicy zimowej wyprawy na drugi co do wysokości szczyt Ziemi oczekują obecnie na okno pogodowe, które pozwoli im na kontynuowanie wspinaczki. Według najnowszych prognoz, warunki na K2 powinny zacząć się poprawiać już od 2 marca.

Dziennikarz TVP Oswald Rodrigo Pereira dołączył do ekipy wspinającej się na K2, by na bieżąco relacjonować przebieg wyprawy. Przed wyjazdem do Azji powiedział:

Warto tam być, warto to pokazać. Ci ludzie tworzą historię. Zamykają wspaniały rozdział w historii polskiego himalaizmu.

Warto przeczytać: Rosjanie kpią z Polaków i wyprawy na K2. „Polacy potrzebują co najmniej dwóch okien pogodowych lub jednego Denisa Urubkę” [foto]

Podziel się