Szukaj

Nie żyje Mateusz Jacak. Młody piłkarz Znicza Pruszków miał zaledwie 14 lat [foto]

14-09-2018 19:43
Mateusz Jacak Fot. Agnieszka Jacak / Facebook.com
Podziel się

W czwartek zmarł młody piłkarz Znicza Pruszków, Mateusz Jacak. Miał zaledwie 14 lat. O śmierci chłopca poinformowali jego bliscy.

Przypomnijmy, że od 4 września br. młody sportowiec przebywał w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Lekarze zdiagnozowali udar mózgu i podjęli decyzję o utrzymywaniu go w stanie śpiączki farmakologicznej (Więcej :Dramat piłkarza Znicza Pruszków. Trwa walka o jego życie. Mocne oskarżenia rodziców wobec lekarzy).

O śmierci Mateusza poinformowali jego bliscy. W swoim poście na Facebooku mama chłopca napisała:

Koniecznie przeczytaj: Dramat piłkarza Znicza Pruszków. Trwa walka o jego życie. Mocne oskarżenia rodziców wobec lekarzy

Czytaj też: To się nazywa tupet. Mateusz Kijowski znowu prosi o pieniądze. Publikuje nagranie i... podaje nr konta [wideo]

Mati, który przez ponad tydzień rozgrywał swój najważniejszy mecz w życiu, pomimo swojej determinacji i chęci zwycięstwa, niestety przegrał go. Przeciwnik od początku grał nieczysto i podstępnie. Zaatakował znienacka nie dając Matiemu szansy na przygotowanie się. Dzisiaj o godz. 20.35 Matuś odszedł do boskiej drużyny piłkarskiej. Sam wybrał ten momenty. Nikt za Niego nie decydował. Odszedł otoczony bliskimi. Dziękujemy Wam wszystkim za modlitwy, ciepłe słowa i zaangażowanie w szukanie kliniki.

 
Mateusz Jacak występował na pozycji napastnika. Według trenerów, którzy go prowadzili, był świetnie zapowiadającym się piłkarzem. Niektórzy wróżyli mu karierę na miarę Roberta Lewandowskiego. Kapitan polskiej reprezentacji również występował w barwach Znicza Pruszków, skąd trafił do Lecha Poznań, a następnie do Borussii Dortmund i Bayernu Monachium.

Warto przeczytać: Pruszków: Muzułmańskie dzieci odmówiły składania zeznań. W ogniu krytyki… policja: „Rasizm i nietolerancja”

Podziel się