Szukaj

Najnowszy ranking FIFA! Historyczny sukces Polaków

17-11-2016 11:12
Reprezentacj Polski w piłce nożnej 2011 Fot. Roger Gorączniak / wikimedia.org / CC BY 3.0
Podziel się

Polska reprezentacja zakończyła ten rok meczem ze Słowenią. Według szacunków nasza drużyna narodowa powinna utrzymać 15 miejsce. Co ciekawe, Polska pierwszy raz przeskoczy w rankingu FIFA Włochów, którzy wielokrotnie zdobywali mistrzostwo świata i Europy.

Ostatni mecz rozegrany ze Słowenią zakończył się remisem 1:1. Słaby wynik reprezentacji wynikał głównie z braku kluczowych zawodników na boisku. Trener Adam Nawałka po ciężkim sezonie dał odpocząć m.in. Robertowi Lewandowskiemu, Kamilowi Glikowi czy Łukaszowi Piszczkowi. Choć spotkanie ze Słowenią było meczem towarzyskim, to jednak remis zagroził pozycji Polski w rankingu FIFA. Wszystko jednak wskazuje na to, że uda się utrzymać 15 pozycję.

Koniecznie przeczytaj: Polska reprezentacja świętuje po meczu z Rumunią [WIDEO]

Czytaj też: Premier Wielkiej Brytanii ostro skrytykowała decyzję FIFA

Wcześniej w ramach eliminacji do MŚ 2018 Polska w meczu rozgrywanym w Bukareszcie wygrała z Rumunią 3:0. Nasza reprezentacja rekordowo wysoką pozycją zawdzięcza też bardzo dobrym wynikom w czasie ostatnich Mistrzostw Europy we Francji. Polacy doszli do ćwierćfinałów turnieju, z którego odpadli dopiero w rzutach karnych w czasie spotkania rozegranego z Portugalią. Warto też zaznaczyć, że nasza reprezentacja przegrała w tym roku tylko jeden raz w przepisowym czasie gry - 0:1 w meczu z Holandią, tuż przed Euro.

Warto przeczytać: FIFA ukarała Ukraińców za wywieszenie banderowskiej flagi na polskim stadionie

Podziel się