Szukaj

Mimo klęski na mundialu PZPN zarobi fortunę. Kwota, jaką wypłaci FIFA za występ reprezentacji Polski zwala z nóg

25-06-2018 20:18
Zbigniew Boniek Fot. Sportowy24 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Polski Związek Piłki Nożnej mimo fatalnej gry polskiej reprezentacji, która przegrała dwa mecze w swojej grupie i straciła szansę na awans do 1/8 finałów, otrzyma ogromne pieniądze od FIFA za sam udział w mundialu.

PZPN za występ polskiej reprezentacji dostanie 8 mln dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 35 mln złotych. To nie wszystko. Jak podaje se.pl, konto polskiej federacji zasili dodatkowe 1,5 miliona dolarów, około 5,5 miliona złotych, w ramach zwrotu kosztów turniejowych.

FIFA nagrody za udział w mistrzostwach świata ustaliła już jakiś czas temu. Wysokość gratyfikacji dla poszczególnych federacji krajowych związana jest z momentem, w którym dana reprezentacja odpada z turnieju. Za sam udział w mundialu należy się uczestnikom 8 mln dolarów, za awans do 1/8 12 mln, za ćwierćfinał 15 mln. Czwarte miejsce na turnieju wynagradzane jest kwotą 22 mln dolarów, trzecie 24 mln, a drugie 28 mln. Zwycięzca otrzyma natomiast aż 38 mln dolarów.

Koniecznie przeczytaj: Polska jedzie na mundial w Rosji! Nerwowa końcówka meczu z Czarnogórą [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Zbigniew Boniek wybrany na kolejną kadencję prezesa PZPN

Warto przeczytać: Ostro skrytykowali prezesa PZPN, bo zaczął wypowiadać się o polityce. Boniek się wkurzył i im odpowiedział

Podziel się