Szukaj

Jest nagranie z zadymy w warszawskim klubie, w którym przebywali kibice Ajaxu. Kto naprawdę zdemolował lokal? [WIDEO]

16-02-2017 14:50
Demolka w klubie Chmury - nagranie z monitoringu Fot. spravce3 / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W środę wieczorem warszawski klub Chmury został doszczętnie zdemolowany. W środku przebywali fani Ajaxu, którzy przyjechali na czwartkowy mecz z Legią. W mediach pojawiły się oskarżenia, że to kibice stołecznego klubu odpowiadają za zniszczenia lokalu. Jak było naprawdę?

W sieci pojawiło się naganie z kamer monitoringu, które pokazują zdarzenie zarówno z zewnątrz, jak i ze środka klubu.

Na filmie możemy zobaczyć, jak grupa ubranych na czarno mężczyzn obrzuca klub racami i butelkami, usiłując wejść do środka. W odpowiedzi osoby przebywające wewnątrz zaczynają rzucać czym popadnie – krzesłami, stołami itd., w wyniku czego lokal w zaledwie kilkadziesiąt sekund zamienia się w kompletne rumowisko.

Koniecznie przeczytaj: Polak, Węgier dwa bratanki? Po wyborze Tuska Budapeszt i Warszawa odwołują wizyty ambasadorów

Czytaj też: Lewicowy kandydat na prezydenta Francji stwierdził, że imigranci to świeży powiew kreatywności i innowacji

Dym, panika, nie wiedziałam co się dzieje. Przyjaciel schował mnie pod bar. Raca wpadła pod bar, podpaliły mi się włosy, jemu kurtka – opowiadała Emilia Warcholek, barmanka z Chmur.

Po tym jak osobom dewastującym lokal skończyły się przedmioty do rzucania, sytuacja zaczęła się uspokajać. Po chwili zjawiła się zawiadomiona policja.

Po ataku na klub pojawiły się oskarżenia, że za dewastację lokalu opowiadają kibice Legii. Jednak na monitoringu nie widać, aby osoby, które zaatakowały lokal miały szaliki czy odzież wskazującą na to, że są fanami stołecznego klubu. Policja nie potwierdza również, że były to porachunki między pseudokibicami.

Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że osoby, które zaatakowały klub, były ubrane na ciemno. Miały zasłonięte, zamaskowane twarze. Ustalamy szczegóły – powiedziała Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Z nagrania wynika również, że do bezpośredniej dewastacji lokalu przyczynili się kibice Ajaxu, którzy rzucali wszystkim, co było pod ręką, kompletnie niszcząc wyposażenie klubu.

Warto przeczytać: Adam Andruszkiewicz ostro atakuje Tuska: „Manipulator, który Matkę Polskę krytykuje za granicą” [WIDEO]

Podziel się