Szukaj

Ten „chłopiec” może zostać najmłodszym zawodnikiem w historii Bundesligi. Twierdzi, że ma… 12 lat [WIDEO]

22-08-2017 12:41
12-latek w Bundeslidze Fot. Panorama online / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Youssoufa Moukoko, to pochodzący z Kamerunu piłkarz, który odnosi kolejne sukcesy w młodzieżowej drużynie Borussi Dortmund. Zawodnik ma szansę niedługo trafić do dorosłego zespołu. Wtedy mógłby pobić rekord Nuriego Sahina, który w 2005 r., mając 16 lat, został najmłodszym graczem w historii Bundesligi. Według papierów Moukoko ma bowiem zaledwie… 12 lat.

Kameruńczyk już w pierwszych trzech meczach rozgrywek Junior League strzelił 8 goli. Nic dziwnego, że coraz głośniej mówi się o jego przejściu do ligi dla dorosłych. Śmiech i niedowierzanie wzbudza jednak rzekomy wiek Moukoko. Jego świadectwo urodzenia i paszport wskazują bowiem, że zawodnik ma 12 lat. W autentyczność tych papierów mało kto wierzy.

Christian Mollocher, trener młodzieżowej drużyny VfL Bochum, z którą Borrusia niedawno rozgrywała derby Zagłębia Ruhry, wprost mówi, co myśli na temat rzekomego wieku Kameruńczyka.

Koniecznie przeczytaj: 12-latka, która została zmuszona do ślubu zgodnie z prawem islamu, błaga o pomoc [WIDEO]

Czytaj też: 20-letni polski bramkarz zatrzymał gwiazdy Realu Madryt. Niesamowita interwencja Bartłomieja Drągowskiego [WIDEO]

Czy on ma naprawdę tylko dwanaście lat? To dobre pytanie. Dla mnie jest on rówieśnikiem moich chłopców. Jest on prawdopodobnie najlepszym napastnikiem U17. Nawet w portalach społecznościowych, wiek klejnotu BVB jest nieustannie dyskutowany. Tak naprawdę nikt nie wierzy mu, że ma dwanaście lat - mówi Mollocher.

Warto przeczytać: Feministki wzięły się za sport. Na celowniku jeden z najsłynniejszych wyścigów kolarskich

Podziel się