Szukaj

Ten „chłopiec” może zostać najmłodszym zawodnikiem w historii Bundesligi. Twierdzi, że ma… 12 lat [WIDEO]

22-08-2017 12:41
12-latek w Bundeslidze Fot. Panorama online / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Youssoufa Moukoko, to pochodzący z Kamerunu piłkarz, który odnosi kolejne sukcesy w młodzieżowej drużynie Borussi Dortmund. Zawodnik ma szansę niedługo trafić do dorosłego zespołu. Wtedy mógłby pobić rekord Nuriego Sahina, który w 2005 r., mając 16 lat, został najmłodszym graczem w historii Bundesligi. Według papierów Moukoko ma bowiem zaledwie… 12 lat.

Kameruńczyk już w pierwszych trzech meczach rozgrywek Junior League strzelił 8 goli. Nic dziwnego, że coraz głośniej mówi się o jego przejściu do ligi dla dorosłych. Śmiech i niedowierzanie wzbudza jednak rzekomy wiek Moukoko. Jego świadectwo urodzenia i paszport wskazują bowiem, że zawodnik ma 12 lat. W autentyczność tych papierów mało kto wierzy.

Koniecznie przeczytaj: 12-latka, która została zmuszona do ślubu zgodnie z prawem islamu, błaga o pomoc [WIDEO]

Czytaj też: 20-letni polski bramkarz zatrzymał gwiazdy Realu Madryt. Niesamowita interwencja Bartłomieja Drągowskiego [WIDEO]

Christian Mollocher, trener młodzieżowej drużyny VfL Bochum, z którą Borrusia niedawno rozgrywała derby Zagłębia Ruhry, wprost mówi, co myśli na temat rzekomego wieku Kameruńczyka.

Czy on ma naprawdę tylko dwanaście lat? To dobre pytanie. Dla mnie jest on rówieśnikiem moich chłopców. Jest on prawdopodobnie najlepszym napastnikiem U17. Nawet w portalach społecznościowych, wiek klejnotu BVB jest nieustannie dyskutowany. Tak naprawdę nikt nie wierzy mu, że ma dwanaście lat - mówi Mollocher.

Warto przeczytać: Feministki wzięły się za sport. Na celowniku jeden z najsłynniejszych wyścigów kolarskich

Podziel się