Szukaj

„Wszystko zniszczymy”. Szokujące słowa piłkarzy w odpowiedzi na apel prezydenta Francji [wideo]

19-07-2018 00:23
Macron w szatni francuskiej reprezentacji Fot. Choupikta / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Po finale mundialu w Rosji media obiegło nagranie z szatni reprezentacji Francji, która świętowała zwycięstwo w turnieju. Piłkarzy odwiedził wtedy prezydent Emmanuel Macron, który poza gratulacjami wystosował również ważny apel do zawodników. W odpowiedzi usłyszał kontrowersyjne i mono zastanawiające słowa.

Film został udostępniony w mediach społecznościowych przez samych piłkarzy. Widać na nim Emmanuela Macrona tłumaczącego reprezentantom kraju, że po zwycięstwie muszą świecić przykładem i stanowić wzór dla francuskie młodzieży, dla której są teraz idolami.

W odpowiedzi piłkarze zaczęli krzyczeć i skandować „Wszystko zniszczymy”.

Słowa „Trójkolorowych” spotkały się z ostrą krytyką we Francji. Wielu komentatorów podkreślało, że takie zachowanie nie przystoi mistrzom świata. Inni próbowali ich tłumaczyć, twierdząc, że wypowiedź po prostu nie była przemyślana i wynikała z bojowego nastroju piłkarzy.

Koniecznie przeczytaj: Pierwsze wyniki wyborów we Francji. Przytłaczające zwycięstwo Macrona

Czytaj też: Te protesty wstrząsnęły całą Francją – decyzje Emmanuela Macrona doprowadziły do licznych strajków oraz paraliżu kraju

Wcześniej zawodnicy wtargnęli na pomeczową konferencję i oblali szampanem selekcjonera kadry, skandując jego imię i nazwisko.

Niemniej jednak hasło „Wszystko zniszczymy” brzmi wyjątkowo źle, jeżeli zestawić je z tym, co działo się we Francji po finale. Paryż i inne miasta zostały zdewastowane w wyniku zamieszek wywołanych przez imigranckie gangi i chuliganów. Podpalano samochody, niszczono i okradano sklepy, doszło także do starć z policją. Według informacji podawanych przez francuskie służby zatrzymano 292 osoby, a 45 policjantów i żandarmów zostało rannych.

W sieci pojawiły się także zdjęcia pokazujące ogrom zniszczeń.

Nagrania z zamieszek można zobaczyć tutaj: Francja w ogniu. Dosłownie. W całym kraju wybuchły ogromne zamieszki po finale MŚ [wideo]

Warto przeczytać: Zamieszki we Francji. Dziki atak imigrantów na policyjny radiowóz [WIDEO]

Podziel się