Szukaj

„To nie jest zwycięstwo Polski i Polaków”. Lewicowa dziennikarka chciała skrytykować gratulacje dla Kamila Stocha, o czymś jednak zapomniała… [FOTO]

07-01-2018 22:01
Eliza Michalik Fot. Superstacja / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Lewicowa dziennikarka i publicystka Eliza Michalik skomentowała wczorajsze zwycięstwo Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni. Zamiast jednak gratulacji dla polskiego skoczka, podzieliła się osobliwą refleksją.

Sobotni sukces Kamila Stocha w Bischofshofen wywołał euforię polskich kibiców, którzy z dumą śpiewali nasz hymn, zagrany wczoraj dwa razy. Z wygranej naszego skoczka cieszyło się również wielu Polaków, którzy relację z zawodów oglądali w telewizji. Od wczoraj media społecznościowe zalewane są gratulacjami dla Kamila Stocha, które składają nie tylko internauci, ale także politycy, wśród nich ci najważniejsi w kraju.

Koniecznie przeczytaj: Sensacja w Bischofshofen! Polski skoczek wygrał kwalifikacje, ale nie jest to Kamil Stoch. Lider TCS genialnie odpowiada mediom [WIDEO]

Czytaj też: Historyczny sukces Polaka w Bischofshofen! Kamil Stoch wygrywa wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni [WIDEO+FOTO]

To właśnie nie spodobało się Elizie Michalik. Publicysta zareagowała, kiedy zobaczyła, że Kamilowi Stochowi pogratulowali prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Dudo, Morawiecki, Macierewiczu: to jest wielkie zwycięstwo Kamila Stocha, a nie Polski i Polaków. Ten chłopak ciężko wypracował swój osobisty sukces. Polska i Polacy nie mają tu nic do rzeczy – skomentowała na Twitterze dziennikarka.

Michalik chyba zapomniała, że nie tylko politycy PiS cieszyli się ze zwycięstwa polskiego skoczka. Wśród gratulujących nie zabrakło polityków opozycji.

Internauci zwrócili również uwagę, że Stoch wystąpił jako zawodnik polskiej reprezentacji, z polskim godłem na piersi, więc jak najbardziej mają prawo być dumni z jego sukcesu.

 

Jak zauważają też niektórzy, polski zawodnik nigdy nie ukrywał dumy z tego, że jest Polakiem.

Nie brakowało innych, ironicznych komentarzy:

Warto przeczytać: Kamil Stoch Sportowcem Roku 2017. Nagrodę w jego imieniu odebrała żona, która zrobiła prawdziwą furorę. Internauci zachwyceni [FOTO+WIDEO]

Podziel się