Szukaj

Lionel Messi poprowadził Argentynę do zwycięstwa. Niesamowite sceny przed wyjściem na boisko [wideo]

27-06-2018 20:54
Argentyna, Messi Fot. Barca Media(Backup) ‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu z Nigerią Argentyna awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Bez wątpienia za sukces w dużej mierze odpowiada kapitan reprezentacji Lionel Messi, który poprowadził „Albiceleste” do zwycięstwa.

Zawodnik FC Barcelony nie tylko strzelił pierwszego gola dla Argentyny, ale także mentalnie wspierał całą drużynę, dopingując ją do walki - zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy sytuacja dla piłkarzy z Ameryki Południowej była dramatyczna. Gola strzeliła Nigeria, a remis 1:1 odznaczał koniec gry na mundialu dla Argentyńczyków.

Dopiero w w 87 minucie spotkania Marcos Rojo strzelił bramkę, zapewniając tym samym „Albiceleste” awans. Zawodnik nie krył, że sukces w dużej mierze drużyna zawdzięcza Messiemu.

Koniecznie przeczytaj: To może być najbardziej krwawy mundial w historii. ISIS chce zamordować największe gwiazdy futbolu [FOTO]

Podszedł do nas i powiedział, żebyśmy się nie denerwowali i stresowali. Czuliśmy nerwy, te słowa nam pomogły, a mi dodały więcej pewności siebie

- opowiadał po meczu Marcos Rojo.

Powiedział mi, że mamy biegać do przodu. Nawet Mascherano (miał biegać). Powiedział wszystkim, że mamy atakować bez względu na wszystko. Zdawał sobie sprawę z sytuacji i ryzyka. To lider, jest najlepszy

- dodał.

W internecie można bejrzeć nagranie pokazujące moment tuż przed wejściem zawodników na murawę. Widać na nim, jak Lionel Messi wspiera drużynę i udziela ostatnich rad.

Lionel Messi nie tylko wspierał kolegów, ale miał wpływ na decyzję trenera. Po meczu media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać, jak argentyński trener pyta kapitana drużyny, kogo ma wpuścić na boisko.

Poniżej skrót meczu:

Warto przeczytać: Piotr Misiło: „Skoro możliwy jest mundial bez Italii, to znaczy że możliwa jest Nowoczesna bez Petru”