Szukaj

Mateusz Borek o ostatnich porażkach Legii Warszawa. „Problemy to mają bezrobotni z piątką dzieci” [wideo]

11-08-2018 19:51
Mateusz Borek o Legii Warszawa Fot. Michał Majewski / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Tegoroczne występy Legii Warszawa w europejskich pucharach rozczarowały nie tylko fanów klubu, ale również całe piłkarskie środowisko w naszym kraju. Po kolejnych porażkach nie brakowało ostrów słów krytyki skierowanych pod adresem trenera i piłkarzy. W tym tonie wypowiedział się również popularny dziennikarz sportowy Mateusz Borek.

Chociaż Legia Warszawa nie pożegnała się jeszcze z europejskimi pucharami, to jednak już w najbliższy czwartek może się to zmienić. Wszystko dlatego, iż aktualny mistrz Polski w trzeciej rundzie Ligii Europejskiej przegrał u siebie luksemburskim Dudelange 1:2. Warto podkreślić, iż jest to półamatorska drużyna, w której grają zarówno profesjonalni piłkarze, jak i zawodnicy pracujący w różnych zawodach.

Koniecznie przeczytaj: Legia Warszawa w 1/16 finału Ligi Europy zmierzy się z Ajaxem Amsterdam

Czytaj też: Legia i marzenie o Lidze Mistrzów

Niezwykle krytycznie o grze piłkarzy Legii Warszawa wypowiedział się m.in popularny dziennikarz sportowy Mateusz Borek. W trakcie programu prowadzonego wraz z Romanem Kołtoniem odniósł się on m.in. do niedawnej wypowiedzi trenera Aleksandara Vukovicia, który stwierdził, że piłkarze są dobrze przygotowani, ale nie wytrzymują spotkań pod względem mentalnym:

Ja ci powiem szczerze, ja już nie mogę słuchać tych wypowiedzi jak wczoraj znowu czytałem po spotkaniu, że Vuković powiedział, że wszystko się zgadza, są świetni piłkarze, doskonale przygotowani do sezonu tylko jest problem, że oni nie wytrzymują czegoś mentalnie. No ludzie kochani, mentalnie to mają problem ludzie w tym kraju, którzy są bezrobotni, mają piątkę dzieci. Ojciec zarabia 2,5 tysiąca złotych, matka jest bezrobotna i trzeba z tego wykarmić pięć gęb. Nie mówmy o tym, że ma wielką presję piłkarz zarabiający grube siano, który wychodzi żeby zagrać z półamatorami z Luksemburga, bo naprawdę już nie mogę słuchać tej grafomanii mikrofonu, tego pie*rzenia, pier*olenia za przeproszeniem.

Warto przeczytać: Legia Warszawa nominowana do prestiżowej nagrody. Ma szansę zostać najlepszą drużyną roku na świecie!

Podziel się