Martyna Kotwiła pobiła rekord należący do Ireny Szewińskiej. „Na razie nie jestem w stanie w to uwierzyć” [wideo]

23-07-2018 15:28
Martyna Kotwiła rekordzistką polski juniorek
Podziel się

19-letnia Martyna Kotwiła dokonała czegoś, co nie udawało się innym polskim biegaczkom od ponad 50 lat. Na mistrzostwach Polski w Lublinie pobiła rekord juniorek (do lat 20) na 200 metrów, który dotychczas należał do legendy polskiej lekkoatletyki Ireny Szewińskiej.

Młoda polska biegaczka pobiła ten długoletni rekord podczas finałego biegu seniorek, który zwyciężyła z czasem 22,99 s. Dotychczas najlepszy wynik na tym dystansie osiągnęła Irena Szewińska, która na igrzyskach w Tokio w 1964 roku przebiegła go w czasie 23,13 s.

Po zwycięskim biegu finałowym 19-letnia biegaczka nie mogła uwierzyć, że osiągnęła tak świetny wynik. Jak powiedziała, był to dla niej prawdziwy szok:

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczna akcja na FB: „Mistrzostwa Polski w szkalowaniu papieża”. Sprawę zgłoszono do prokuratury

Na razie nie jestem w stanie w to wszystko uwierzyć. Poprawiłam rekord Polski, który należał do takiej osobowości jak Irena Szewińska. To dla mnie szok. Jadę na mistrzostwa Europy do Berlina, ale już tylko po naukę. Na nic nie liczę, po prostu chciałabym zobaczyć, jak to jest na tak dużej seniorskiej imprezie, bo w tej kategorii dopiero raczkuję.

Martyna Kotiwła trenuje na co dzień w barwach RLTL ZTE Radom. Niedawno zaliczyła udany występ w mistrzostwach świata juniorek w Tampere, gdzie zdobyła brązowy medal z czasem 23,21 s., który wówczas stał się jej rekordem życiowym. Tak było do ostatniej niedzieli.

Warto przeczytać: Historyczne zwycięstwo Polaków w konkursie drużynowym w Zakopanem. Kamil Stoch pobił rekord skoczni [WIDEO]