Szukaj

Makabryczny wypadek na Grand Prix Makau w Formule 3. 17-latka ma złamany kręgosłup [wideo+foto]

19-11-2018 14:30
Wypadek na Grand Prix Makau Fot. Il Polemista Misterioso / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Podczas niedzielnego Grand Prix Makau w Formule 3 Sophia Flörsch wyleciała z toru i uderzyła w platformę dla mediów. 17-letnia Niemka doznała urazu kręgosłupa. Ranne zostały również cztery inne osoby.

Do groźnego wypadku doszło na torze wyścigowym Guia w chińskim Specjalnym Regionie Administracyjnym Makau. Flörsch przed jednym z zakrętów zderzyła się z innym pojazdem. Bolid 17-latki wypadł z łuku, zahaczył o jeszcze jeden samochód i przy prędkości 270 km/h wystrzelił w powietrze, a potem uderzył w barierę dla mediów.

Młoda Niemka kierująca bolidem przeżyła, ale doznała złamania kręgosłupa. Dzisiaj rano miała przejść operację. Na szczęście udało się jej uniknąć paraliżu. Po wypadku podziękowała za wsparcie.

Koniecznie przeczytaj: Lewis Hamilton wygrał wyścig F1 w Emiratach Arabskich. Na podium pokazał krzyż na plecach [foto+wideo]

Czytaj też: „Ordynarna prowokacja”. 7-letnia Zosia, „autorka rysunku o Marszu Niepodległości” okazała się być 39-letnią Gabrysią [foto]

W wypadku zostało rannych łącznie pięć osób. Poza Flörsch ucierpiał kierowca, z którym zderzyła się Niemka oraz dwóch fotoreporterów i pracownik obsługi toru. Jeden z fotoreporterów doznał wstrząsu mózgu, drugi ma pękniętą wątrobę, pracownik obsługi złamaną szczękę, kierowca Shou Tsuboi uskarżał się natomiast na bóle w dolnej części pleców. Wszyscy byli przytomni w momencie transportu do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Oglądając nagrania z wypadku, można rozpatrywać w kategorii cudu to, że nikt nie zginął.

Filmy i zdjęcia poniżej:

17-letnia Sophia Flörsch uznawana jest za jedną z najzdolniejszych zawodniczek torów wyścigowych na świecie. Biła wiele rekordów, występując w międzynarodowych zawodach. Nierzadko była najmłodszym uczestnikiem wyścigu, często jedyną startującą dziewczyną. W 2015 r. w Formule 4 jako pierwsza kobieta zdobyła punkty w debiutanckim Grand Prix. Niemka miała wtedy zaledwie 14 lat. Dwa lata później trafiła do Formuły 3, z której wielu kierowców przechodzi do F1.

Warto przeczytać: 17-letni imigrant z Afganistanu otrzymał schronienie w Szwecji. Tak odpłacił się za otrzymaną pomoc

Podziel się