Szukaj

Liga Narodów: Polska remisuje z Portugalią 1:1. Rzut karny wykorzystał Arkadiusz Milik [wideo]

20-11-2018 23:17
Arkadiusz Milik Fot. Łączy nas Piłka / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Biało-czerwoni zremisowali z reprezentacją Portugalii w dzisiejszym spotkaniu rozegranym w Guimaraes. Kibice zapewne woleliby zwycięstwo, jednak remis dla Polaków jest o tyle ważny, że znajdą w pierwszym koszyku podczas losowania grup eliminacyjnych na Mistrzostwa Europy w 2020 roku.

Pierwsza połowa dla Polaków zakończyła się niekorzystnym wynikiem 0:1. Dla gospodarzy gola strzelił w 34 minucie André Silva, który strzałem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego. Portugalczyk wykorzystał dobre dośrodkowanie Renato Sancheza z rzutu rożnego.

Gola kontaktowego udało się Polakom strzelić dopiero w drugiej połowie. W 63 minucie spotkania „jedenastkę” wykonywał Arkadiusz Milik po tym, jak został faulowany w polu karnym. Polak trafił, ale sędzia nakazał powtórzenie rzutu karnego – zdaniem arbitra Polacy zbyt szybko wbiegli w pole karne. Na szczęście drugi strzał był również udany i udało się zremisować.

Koniecznie przeczytaj: Sensacja. Polska reprezentacja U-21 wygrywa z Portugalią 3:1 i jedzie na Mistrzostwa Europy! [wideo]

Wynik spotkania do końca się nie zmienił. Portugalczycy kończyli mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartką zobaczył Danilo Pereira.

Wynik spotkania nie wpływa na pozycję Polski w Lidze Narodów i nie uchroni reprezentacji od spadku do dywizji B.

Polska kadra pod wodzą Jerzego Brzęczka nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania, na swoim koncie ma dwa remisy i trzy porażki.