Szukaj

Władze Borussii Dortmund ostrzegają swoich kibiców przed agresywnymi kibicami Legii

14-09-2016 16:44
Kibice Borussii Dortmund i FC Liverpool podczas meczu Fot. cchana / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Władze Borussii Dortmund wystosowały apel do sympatyków swojej drużyny. Ostrzegają w nim przed kibicami warszawskiej Legii, z którą niemiecki klub rozegra swój pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Włodarze Borussii uważają, że „najbardziej aktywna część fanów Legii” znana jest z agresywnego nastawienia do drużyny przeciwnej.

Na oficjalnej stronie internetowej władze drużyny z Dortmundu proszą, aby zachować szczególną ostrożność podczas pobytu w Warszawie, gdzie na Łazienkowkiej Legia zmierzy się z niemieckim klubem w pierwszej kolejce fazy grupowej Champions League.

Doradzamy, by po Warszawie nie poruszać się w strojach z logo BVB i przebywać w niewielkich grupach. Przedstawiciele Legii i polskiej policji prosili nas, by przekazać te informacje wszystkim udającym się na środowy mecz - napisano w specjalnym komunikacie. Takie wskazania zazwyczaj są publikowane na oficjalnych stronach klubów przed meczami wyjazdowymi, tym razem jednak komunikat był wyjątkowo obszerny.

Koniecznie przeczytaj: Legia i marzenie o Lidze Mistrzów

Czytaj też: Legia zaczepia Ronaldo na Twitterze

Zamieszczony „poradnik” zaleca, aby kibice zrezygnowali z korzystania z komunikacji miejskiej i poruszali się tylko taksówkami oraz jechali nie bezpośrednio na Łazienkowską, a na ulicę Agrykola, skąd łatwiej dotrzeć do sektora dla gości. Ponadto przypomina się, że w Polsce nie wolno spożywać napojów alkoholowych w miejscach publicznych. Autorzy komunikatu zwracają również uwagę na to, że osoby, przy których policja znajdzie twarde narkotyki zostaną od razu aresztowane. Na stadionie kibice klubu z Dortmundu mogą mieć ze sobą papierosy, zapalniczki, bębny, flagi i megafony, bezwzględnie jednak zakazane jest wnoszenie plecaków.

Dodatkowo podkreślone zostało, że szczególną ostrożność należy zachować także po zakończeniu meczu. Nie chcemy straszyć naszych kibiców, tylko przedstawić im ewentualne zagrożenie. Wszystkim życzymy bezpiecznej podróży i pobytu w Warszawie - podsumowano zalecenia dla 1750 kibiców, którzy kupili bilety na mecz Borussii z mistrzem Polski.

Warto przeczytać: Blamaż Legii na inaugurację Ligi Mistrzów

Podziel się