Szukaj

Surowe kary dla kibiców Legii Warszawa po zajściach w Madrycie. Wielotysięczne grzywny i zakazy stadionowe

29-10-2016 16:56
Kibice Legii Warszawa Fot. Lukas skywalker / wikimedia.org / CC BY 3.0
Podziel się

Hiszpanie byli bezlitośni dla kibiców Legii Warszawa, którzy brali udział w zamieszkach przy okazji meczu z Realem Madryt. Wysokie grzywny i zakazy stadionowe nałożono na kilka osób – najsurowiej potraktowano dwóch kibiców.

O karach dla kibiców Legii Warszawa poinformowała hiszpańska Komisja Przeciwko Przemocy, Homofobii, Ksenofobii i Braku Tolerancji w Sporcie. W sumie grzywny (razem w wysokości 33 tys. euro) i zakazy stadionowe nałożono na siedem osób, które uczestniczyły w incydentach na madryckim stadionie.

Największa kara spotkała dwóch fanów stołecznego klubu, o których oskarżono „o rzucanie w funkcjonariuszy tępymi narzędziami”– będą musieli oni zapłacić po 10 tys. euro, nałożono na nich również dwuletni zakaz wstępu na hiszpańskie obiekty sportowe.

Koniecznie przeczytaj: Legia zaczepia Ronaldo na Twitterze

Czytaj też: Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa wydało oświadczenie ws. zajść w Madrycie. „Zachowanie policji było bardzo agresywne, prowokacyjne”

Kibic, który „zaatakował policjanta kulą ortopedyczną” dostał 4 tys. euro grzywny i 6-miesięczny zakaz stadionowy. Grzywnę w wysokości 3,5 tys. euro grzywny i 6-miesięczny zakaz stadionowy nałożono na dwóch fanów Legionistów – w jednym przypadku za atak na hiszpańskiego kibica, w drugim za utrudnianie policji wykonywania obowiązków.

Dwie osoby otrzymały z kolei grzywnę w wysokości 1 tys. euro i 6-miesięczny zakaz stadionowy za obrażanie pracowników porządkowych stadionu.

UEFA nie zajmowała się natomiast incydentami, które miały miejsce poza stadionem - europejska federacja uznała, iż nie leży to w jej kompetencji.

Warto przeczytać: Legia Warszawa nominowana do prestiżowej nagrody. Ma szansę zostać najlepszą drużyną roku na świecie!

Podziel się