Szukaj

Kibic skarży UEFA. Domaga się odszkodowania

27-11-2016 17:25
Logo Ligi Mistrzów UEFA na zielonym materiale Fot. [puamelia] / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jose Antonio Campon, jeden z fanów Atletico Madryt postanowił złożyć pozew przeciwko UEFA i i sędziemu Markowi Clattenburgowi. Sprawa ma związek z tegorocznym finałem Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt wygrał m.in. dzięki kontrowersyjnej bramce Sergio Ramosa.

Kibic Atletico domaga się 6600 euro odszkodowania od UEFA – 1600 euro na pokrycie kosztów biletu, a 5000 euro w ramach „rekompensaty za straty moralne”.

Real Madryt wygrał finał Ligi Mistrzów w rzutach karnych (5:3). W regulaminowym czasie był remis 1:1, w dogrywce nie padł żaden gol. Powtórki po meczu pokazały, że Sergio Ramos znajdował się na pozycji spalonej, strzelając dla „Królewskich”, więc bramka nie powinna być uznana.

Koniecznie przeczytaj: Legia Warszawa nominowana do prestiżowej nagrody. Ma szansę zostać najlepszą drużyną roku na świecie!

Czytaj też: Uliczne walki i starcia kibiców z policją w całej Europie

Prawnik kibica Atletico Carlos Mendez zaznaczył, że pozew został złożony głównie po to, aby UEFA wprowadziła w końcu technologię wideo, która pozwoli na uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości.

Warto przeczytać: Riposta rosyjskiego klubu na żart Bayernu Monachium: „Cieplej wam będzie w uszankach”

Podziel się