Szukaj

Hiszpański sąd podjął decyzję ws. zatrzymanych w Madrycie kibiców Legii Warszawa

22-10-2016 14:06
Legia Warszawa - logo
Podziel się

Hiszpański wymiar sprawiedliwości zdecydował w piątek, że dwunastu z trzynastu zatrzymanych we wtorek kibiców Legii Warszawa może opuścić teren kraju. Oddano im zarekwirowane wcześniej paszporty. Sąd zgodził się, aby ponieśli kary finansowe. Dokumentów nie zwrócono jednej z zatrzymanych osób – w przyszłym tygodniu zapadnie w tej sprawie wyrok.

Paszporty zarekwirowano wszystkim zatrzymanym we wtorek kibicom Legii, aby mieć pewność, że nie opuszczą terenu Hiszpanii. W czwartek policja zwolniła z aresztu dziewięciu fanów Legii oskarżonych o czynną napaść na funkcjonariuszy. Bez nadzoru policyjnego, ale również bez dokumentów, mieli oni czekać na werdykt w ich sprawie. Początkowo zapowiedziano, że sąd podejmie decyzję we wtorek. Pozostali trzej kibice byli zatrzymani w związku z próbą okradzenia madryckiego baru.

Koniecznie przeczytaj: Legia zaczepia Ronaldo na Twitterze

Czytaj też: Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa wydało oświadczenie ws. zajść w Madrycie. „Zachowanie policji było bardzo agresywne, prowokacyjne”

W piątek w godzinach popołudniowych szef syndykatu hiszpańskiej policji (SUP) Ramon Cosio poinformował, że decyzją madryckiego sądu paszporty zostały zwrócone dwunastu zatrzymanym osobom.

Mogą oni wracać do Polski. Sąd zgodził się na zapłacenie przez nich stosownych kar finansowych za swoje wykroczenia – powiedział Cosio.

Policjant odniósł się także do kibica, któremu nie oddano dokumentów.

Mężczyzna ten pozostaje na wolności, lecz nie posiada zgody na opuszczenie terytorium Hiszpanii. W przyszłym tygodniu zapadnie wyrok w prowadzonej przeciwko niemu sprawie - oświadczył.

Warto przeczytać: Legia Warszawa nominowana do prestiżowej nagrody. Ma szansę zostać najlepszą drużyną roku na świecie!

Podziel się