Szukaj

Bild: sekunda dzieliła zawodników Borussii Dortmund od śmierci

18-04-2017 02:29
Uszkodzony autokar Borussi Dorrtmund Fot. Voice of Europe / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Do wstrząsających ustaleń niemieckich śledczych związanych z zamachem w Dortmundzie mieli dotrzeć dziennikarze „Bilda”. Gazet pisze, że tylko sekunda dzieliła zawodników Borussii od śmierci.

Zamach na piłkarzy niemieckiego klubu wstrząsnął całym światem sportu – i nie tylko. Sami zawodnicy Borussi mogą mówić o sporym szczęściu – wybuchy tuż obok jadącego autokaru spowodowały stosunkowo niewielkie zniszczenia pojazdu. Ranny został jeden zawodnik, Marc Bartra, który doznał urazu ręki i musiał przejść operację.

Tymczasem „Bild” opisuje, do jakich ustaleń niemieckich śledczych miał dotrzeć informator gazety.

Koniecznie przeczytaj: Antifa wzięła odpowiedzialność za zamach w Dortmundzie. Powód był tak absurdalny, że nikt nie uwierzył…

Czytaj też: Zamach na piłkarzy BVB to dopiero początek ataków. Wiadomo, kto będzie kolejnym celem islamistów

Gdyby bomba kasetowa została zdetonowana zaledwie sekundę wcześniej, autokar Borussii Dortmund zostałby całkowicie zniszczony. Byłoby wielu rannych, nie obyło by się bez ofiar śmiertelnych – czytamy.

Do ataku na Borussię doszło 11 kwietnia, tuż przed meczem Ligii Mistrzów, w czasie którego niemiecki klub miał zmierzyć się z AS Monaco. Zawodnicy jechali z hotelu na stadion w Dortmundzie, kiedy obok autokaru eksplodowały trzy ładunki wybuchowe.

Niemieckie służby zatrzymały w związku z zamachem Irakijczyka, który ma mieć powiązania z tzw. Państwem Islamskim.

Warto przeczytać: Skandaliczna reakcja widzów arabskiej telewizji na zamach w Rosji [FOTO]

Podziel się