Szukaj

Legia Warszawa znowu zostanie ukarana przez UEFA? Chodzi o oprawę, która pojawiła się na stadionie [wideo]

01-08-2018 14:03
Oprawa Legii Warszawa Fot. From The Stands ‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Mistrz Polski nie ma powodów do zadowolenia. Nie dość, że warszawski klub odpadł w eliminacjach do Ligi Mistrzów, to jeszcze wszystko wskazuje na to, że Legioniści zostaną ukarani za wczorajszą oprawę kibiców na stadionie w Trnawie.

Podczas wczorajszego meczu ze Spartakiem Trnawa, w drugim spotkaniu rewanżowym eliminacji LM, ultrasi Legii Warszawa zaprezentowali swoją oprawę. Dla dodania efektu zastosowano środki pirotechniczne, co jest zakazane przez UEFA.

Warszawski klub w związku z zachowaniem kibiców może spodziewać się więc kary finansowej. Zwłaszcza, że to nie pierwszy raz, kiedy fani Legii Warszawa złamali przepisy UEFA.

Koniecznie przeczytaj: Kuriozalna sytuacja w eliminacjach do Ligii Mistrzów: „Legia Warszawa odpadła po walce z klubem, który maluje trawę na zielono” [foto]

Czytaj też: Dean Klafurić zwolniony z Legii Warszawa. Kto zostanie nowym trenerem klubu? [wideo]

Ostatnia grzywna w wysokości 50 tys. euro została nałożona na klub przed rokiem, za użycia rac w trakcie meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy z Sheriffem Tiraspol. Jak obliczono, w ciągu ostatnich 10 lat Legia musiała wpłacić do kasy europejskiego związku aż 160 tys. euro. Jest to kwota samych kar, nie licząc strat związanych np. z grą przy zamkniętym stadionie, a to zdarzało się już kilka razy.

Warto przeczytać: Mateusz Borek o ostatnich porażkach Legii Warszawa. „Problemy to mają bezrobotni z piątką dzieci” [wideo]

Podziel się